| Ralucaralucasonia a întrebat:

Buna seara TPU♡Ce se ascunde in spatele unui Blok pe retelele de socializare din partea iubitului?(e suparat foc pe mine )-eu sunt de parere ca atunci dai bloc cand inca ai ceva pentru persoana respectiva in caz contrar ti-ar fi indiferent nu?

36 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru mine, bloc = ai intrecut măsura, nu iti permit sa imi mai vorbești astfel.

| Ralucaralucasonia explică (pentru regis):

A fost batut in club pentru ca m-a bruscat de mâna si m-a prins de gât el spune ca a fost batut din cauza mea eu spun ca din cauza comportamentului lui sau? ce parere ai?

| regis a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Eu l-as fi scos din altercatie, acum fiecare cum crede.

| Ralucaralucasonia explică (pentru regis):

Adica nu prea inteleg cuvantul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Blockul ascunde o copilarie
lucrurile serioase intr-o relatie se discuta fata in fata

| Ralucaralucasonia explică (pentru suntserios):

Exact crezi ca m-a si uitat daca m-a blocat?

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu.Block inseamna ca nu vrea sa mai interactioneze deloc cu tine in online, fie pentru vorbit sau chiar verificat ultimele postari.

| VoidEternal a răspuns:

Nu mai vrea să aibă de-a face cu tine.

Și nu, când îi dai block cuiva, înseamnă că nu mai vrei să auzi de el. Relația voastră e terminată.

| Ralucaralucasonia explică (pentru VoidEternal):

Si eu dau bloc din diferite motive oric sunr suparata sau nervoasa sau il iubesc prea mult dar mi -a inselati asteptarile sau cand nu ma pot abtine din ai scrie cand el mi-a gresit ii dau bloc ca sa pot sa tin supararea

| VoidEternal a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Cum îți ziceam și cu alta ocazie... You have a lot of growing up to do.
Block-ul e echivalent cu îngropatul capului in nisip. Când ai ajuns la block poți considera că deja ai eșuat. Mai ales ca adult. E ca și cum ai închide ochii ca să nu vezi întunericul. Block dă o persoana care nu știe să comunice, care nu are uneltele de aplanare a unui conflict, de găsire a unei soluții, e o tactică extrem de puerilă.

"ii dau bloc ca sa pot sa tin supararea"
Asta e ceva ce ar face un copil. Un adult nu are niciun motiv logic să VREA sa țină de supărare. Viața e scurta. Învață să o trăiești cum trebuie.

| Ralucaralucasonia explică (pentru VoidEternal):

Ai putea te rog sa raspunzi la prima mea intrebare de ce ar face iubitul meu asta

| VoidEternal a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Ți-am răspuns. Nu mai vrea să aibă de a face cu tine.

| Ralucaralucasonia explică (pentru VoidEternal):

Ok dar eu nu l-am stresat cu mesaje ca sa fie nevoit sa ma blokeze deci eu cred ca arunci cand cineva iti este indiferent nu mai stai sa-l blochezi peste tot ti-e tot una

| VoidEternal a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Pai clar nu e indiferenta. Nici nu am zis ca ar fi. E antipatie. Furie. Poate chiar sentimente mai puternice. Dar negative. Omul si-a luat-o de la 6 bodyguarzi. Nu ar fi deloc nerezonabil sa te urasca. Nu stiu. Eu zic ca relatia voastra e terminata. Si daca nu e terminata, nu cred ca intre voi o sa fie vreodata mai decat a fost pana acum. Adica balci si can-can. Ma pot insela? Normal ca da, dar eu asa cred. Iar in locul tau as incerca sa ma schimb si sa devin un om mai serios si chibzuit decat am fost pana acum.

| Ralucaralucasonia explică (pentru VoidEternal):

Dar cu ce am fost eu de vina sa ca si a luat bataie?

| Ralucaralucasonia explică (pentru VoidEternal):

Eu nu am apucat sa zic nimic nici pe el nu l-au intrebat nimic doar l-au batut si eu ca fraiera am plecat nu m-am uitat in spate

| VoidEternal a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Nici nu am zis ca a fost vina ta. Un barbat adevarat nu o sa fie niciodata violent cu o femeie. Dar sunt absolut convins ca el e crede ca e vina ta, sau cel putin ca ce a patit, a patit datorita tie. Oricum ar fi, mie mi-e clar ca el nu mai vrea sa aiba de a face cu tine. Dilema cea mai mare pentru mine este de ce mai vrei tu sa ai de-a face cu el...

| VoidEternal a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

"Eu nu am apucat sa zic nimic nici pe el nu l-au intrebat nimic doar l-au batut si eu ca fraiera am plecat nu m-am uitat in spate"

laughing)) a pai atunci e clar. laughing Adica tu nici macar nu le-ai zis ca e prietenul tau, ca il cunosti si macar sa nu-i umfle mutra. Si esti curioasa de ce e suparat pe tine? laughing

Adica era o varianta ca bodyguarzii sa se asigure ca nu te raneste si apoi sa-si vada de treaba, sau sa sune la politie daca erau asa ingrijorati pentru binele tau. Si aia, o adunatura de giboni fara materie cenusie.

| Ralucaralucasonia explică (pentru VoidEternal):

El il iubesc desi stiu ca nu trebuie pentru ca oricat de gelos esti nu faci asa cu o femeie cu iubita ta ti ai luat bataie pentru ca ai meritat nu?

| Ralucaralucasonia explică (pentru Ralucaralucasonia):

Crezi ca se simte mai putin barbat acum in fata mea?

| Ralucaralucasonia explică (pentru VoidEternal):

Nu au intrebat nimic au fost in spatele nostru el m-a tras de mână si ei direct l-au batut nu am fractiune de secunda

| VoidEternal a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Da, dar tu ai plecat. Nu cred ca i-au înmuiat oasele in 3 zecimi de secundă.

Nici nu cred că se gândește daca e mai puțin bărbat sau nu. Niciun bărbat nu se poate măsura cu alți 6 tipi. Pur și simplu știe că și-a luat bătaie datorită ție și nu vrea să mai audă de tine. Cel puțin o perioada deși daca ar mai avea ceva demnitate ar fi o măsură definitivă. Eu și dacă aș fi în locul lui, și dacă aș fi în locul tău, nu as mai insista pe relația asta. Serios.

| Ralucaralucasonia explică (pentru VoidEternal):

Dar eu cu ce am gresit nu pot sa uit un bărbat asa doar pentru o prostie.

| VoidEternal a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Cu ce ai greșit în situația asta? Și asta ți-am zis deja. Ai plecat și l-ai lăsat să o încaseze. Daca îl iubești nu era firesc să încerci să calmezi lucrurile?

Adică gestul tau poate fi interpretat ca un adio. E normal că ți-a dat block. L-ai lăsat sub roțile trenului și ai plecat. A plecat și el. Sfârșit.

| Ralucaralucasonia explică (pentru VoidEternal):

Ce tare ai zis-o pai si eu eram suparata pe el din club inca cred ca de aia l-am lasat de nervi

| VoidEternal a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Tu chiar vrei sa continui relația cu omul asta? Cum de te-a făcut să fii dependentă de el? Cum de nu te respecți suficient încât să renunți la un om care nu te respecta?

De ce tot încerci să tragi de un cal mort?

| Ralucaralucasonia explică (pentru VoidEternal):

Crezi ca nu ma respecta?

| Ralucaralucasonia explică (pentru VoidEternal):

Nu stiu de ce sunt dependenta era perfecta relatia asta pana sa il cunosc cum e cand consuma alcool era alt om jur.e greu sa trec peste

| VoidEternal a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Sunt sigur de asta.

Iar faptul că e într-un fel când e treaz, nu îl absolvă pentru comportamentul pe care îl are când e beat. Nu suntem parameci, avem autocontrol. Daca știi că ești prost când ești beat, nu mai bei. Daca te-ar respecta, atât pe tine, cât și pe el ca om, nu s-ar mai face praștie până la punctul în care se comporta ca un alt om.

| Ralucaralucasonia explică (pentru VoidEternal):

Corect multumesc de raspunsuri

| haileewatson a răspuns:

Inseamna ca nu vrea sa mai auda de tine si nu te suporta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea, a bloca pe cineva, fie pe WhatsApp sau rețelele sociale, înseamnă a nu dori nici un fel de interacțiune cu persoana respectiva, a tăia orice semnale din partea ei, orice tentativa de a comunica cu tine.
Pe de altă parte, mai poate fi și un semn de lașitate, mai ales la cei care înjură, de exemplu aici, iar apoi dau Ignore/Block că celălalt să nu aibă drept la replică.

| Ralucaralucasonia explică (pentru anonim_4396):

Pai de ce nu se poate si fara sa imi dea bloc de ce nu se poate abtine sau?

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Înseamnă doar ca este supărat, cum ai spus și tu și da, aceste lucruri sunt cam normale când ești supărat pe o persoana și o deblochezi după, atenție ca dacă trec mai multe zile, săptămâni, luni și tot la block ești, este clar nu vrea sa mai aibă de a face cu tine și este bine sa înveți sa nu te afecteze și sa treci peste.

| Ralucaralucasonia explică (pentru Alexia999997777777777777):

El m-a blocat penteu ca a fost dezamagit de mine gelos nu m-a blocat ca vezi doamne l-am stresat si sa nu mai aiba de a face cu mine eu cred ca o sa-i treaca supararea

| powerpuff25 a răspuns:

Depinde de ce v ați certat. Poate ți a dat block ca sa nu și verse nervii pe tine, sa se liniștească sau sa aibă puțin spațiu mai ales dacă ești o persoana sufocanta.