| ViseColorate_4467 a întrebat:

Of.cine a inventat prietenii? sau ma rog.asa zisii "prieteni". sunt intr-o stare deplorabila...imi vine sa-mi iau campii.toate bunele mele prietene m-au tradat, dar TOATE cu exceptia uneia care nu ma va trada niciodata pentru ca e cea mai buna. si ce ma deranjeaza cel mai tare e ca toate m-au tradat in acelasi timp.nu vreau sa ma laud dar eu am fost cea pe umarul careia au plans atunci cand au avut vreo problema, eu am fost cea care a fost cea mai sincera persoana cu ele si le-am sfatuit atunci cand chiar au avut nevoie si tot eu sunt cea care le-am sarit in ajutor ori de cate ori aveau nevoie de ajutor.acum toate s-au debarasat de mine.fiecare a facut catte un lucru care m-a facut sa imi doresc nici sa nu le mai vad in ochi.si cata incredere am in ele.acum nu mai am decat o prietena, prietena mea cea mai buna cu care sunt prietena de 6 ani si care nu m-a tradat niciodata. sper sa nu o pierd si pe ea. voi nu ati patit sa fiti tradati de cei pe care ii credeati cei mai buni prieteni?sadsi chiar de mai multi.in acelasi timp?crying

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Da, am păţit. Astfel de întâmplări ne maturizează şi ne face să realizăm că viaţa nu este aşa roz cum o vede toată lumea.
Ne învaţă să fim realişti.
,, Lumea e plină de măşti de sticlă. Te uiţi şi nu le vezi. Mângâi faţa unui prieten şi nu simţi masca aceasta de sticlă. "
Toţi din jur au măşti de sticlă. Tu singură să umbli cu chipul tău adevărat şi vulnerabil.
O zi bună!

pa, pa.

2 răspunsuri:
| alessia a răspuns:

Cred ca au niste planuri daca te-au tradat toate deodata. dar tu incearca sa nu pui la suflet sa le arati ca nu ti pasa...ca esti indiferenta si tot ele vor ajunge la tine cu regrete si cu pareri de rau.nu incerca sa te razbuni p ele ca mai mult rau faci. vor zice ca te-au facut sa suferi mult si le va fi lor bine. pup sh bafta!

| ViseColorate_4467 explică:

Am *avut[incredere] in ele