| andreeeaaa a întrebat:

De ce am impresia ca uneori asa zisii "prieteni" mai mult se prefac ca iti sunt.

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ori chiar asa este ori vrei prea mult de la ei. Se intampla uneori sa nu apreciezi un prieten si in momente grele sa iti dai seama ca te-a ajutat mai mult decat altii la care te-ai fi asteptat sa sara imediat. Mi s-a intamplat de multe ori. Doar fiindca nu ai nevoie mereu de ei cum au ei nevoie de tine nu inseamna ca nu iti sunt prieteni buni.

| liveincolors a răspuns:

Pentru ca se gandesc numai la ei, alearga dupa oameni cu o situatie materiala buna (nu generalizez), iar cand persoanele respective au probleme, le intorc spatele. Dar eu continui sa cred ca mai exista si prieteni adevarati. Din ce in ce mai putini, dar exista.

| ambutisare a răspuns:

Pentru ca nu iti sunt prieteni. Sunt oameni cu pene pe spate sau p***e.

| Adella92 a răspuns:

Pentru ca unii chiar asa. S-au in cel mai bun caz pentru prieteni tai este neincrederea in tine. Dar eu cred ca este prima varianta.in ziua de azi nu prea mai exista prieteni adevarati, toti sunt de fatada.Singurul prieten iti esti chiar tu. pupici :*:*:*:*:*

| ame_3387 a răspuns:

Prietenii sunt doar pentru o perioada limitata de timp happy

| andreeeaaa explică:

@ shepoo. am si eu un catelush dar.totusi simt nevoia ca atunci cand am o nelamurire sa mi se si raspunda.

| shepoo a răspuns:

Nu ti se pare, chiar asa este! Mi se intampla des, de aceea mi-am luat o catelusa! E prietena ideala! Cumparati un animal d companiei... o sa te simti mai bine!