| ionutalexandruion a întrebat:

Okazii.ro bataie de joc? am cumparat o cartela de 5 euro special sa mi fac un cont okazii. aveam de vandut mai multe produse. zis si facut. imi i au cartela si mi fac cont. ( cei de la okazii percept taxa pe sms-ul de confiramre ) bag un produs apoi surpriza imi blocheaza punerea in vanzare a altor produse pe motiv ca nu sunt utulizator verificat iar pentru acest lucru trebuie sa platesc din start 2 euro. si sa astept o scrisoare tirmisa de ei acasa cu un cod de confirmare. japca pe fata de parca nu platesc comision la fiecare vanzare. sper din tot sufletul sa apara un site care sa concureze cu ei sa ma debarasez de ei. ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Ca sunt niste jepcari, se stie, profita de faptul ca nu au o concurenta serioasa.
N-ai ce face, asta e

| ionutalexandruion explică (pentru greyhound):

Sa speram ca o sa apara ebay.ro dar pana atunci...

| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

Statutul de Utilizator Verificat reprezinta un standard pe care trebuie sa-l indeplineasca toti vanzatorii pana la finalul acestui an. Increderea cumparatorilor va creste in momentul in care o persoana inregistrata in cadrul site-ului are activat servicul de Utilizator Verificat. Toate aceste aspecte duc la cresterea vanzarilor si la o mai buna relatie de colaborare intre utilizatori. Vanzatorii verificati pot avea afisat pe site simultan un numar nelimitat de produse si pot vinde fara restrictii, indiferent de valoarea totala a tranzactiilor.

Serviciul presupune verificarea identitatii utilizatorilor site-ului, procedura realizandu-se in concordanta cu legislatia in vigoare, Okazii.ro fiind inregistrat in cadrul Autoritatii Nationale de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal.

Inainte de a incepe procedura "Utilizator Verificat", trebuie sa aveti toate campurile din sectiunea "Date personale" / "Contul meu" / "Setari", completate corect si integral.

Exista doua modalitati de a deveni Utilizator Verificat:
1. Card bancar personal – serviciu GRATUIT in urmatoarele 30 zile! Pentru a activa serviciul prin aceasta metoda, trebuie sa realizati o plata de 1 EURO utilizand doar cardul bancar personal, verificand inainte faptul ca datele personale de pe cardul bancar sa fie aceleasi cu cele din contul de utilizator Okazii.ro. Suma de 1 EURO va fi restituita integral in contul detinut pe site. Dupa inceperea procedurii pe site, veti primi un cod de forma "MPY XXXXXXX" in extrasul de cont bancar, cod care trebuie introdus in pagina "Utilizator verificat" din contul de utilizator de pe Okazii.ro.
2. Scrisoare postala, are un cost de 2 euro (suma reprezinta costuri de procesare postala). Plata va fi dedusa din contul de utilizator Okazii.ro, unde trebuie sa existe un sold minim de 2 EURO. O scrisoare recomandata va fi trimisa la adresa dumneavoastra trecuta in contul de pe site, sectiunea "Date personale". Aceasta va contine un cod de validare format din 7 caractere, cod ce trebuie introdus in pagina "Utilizator verificat" din contul de utilizator de pe Okazii.ro.

In cazul in care doriti asistenta in activitatea pe site sau daca aveti nelamuriri, echipa de Asistenta Clienti Okazii.ro va sta la dispozitie pe adresa suport@okazii.ro sau la numarul de telefon 0374652944 de luni pana sambata intre orele 9:00-21:00.

O zi frumoasa,
Okazii.ro

| ionutalexandruion explică (pentru Okaziiro):

Nu v a cerut nimeni parerea sunteti niste hoti care jecmaniti lumea. disperati dupa profit. credeti ca daca cumpar de la un utilizator verificat nu pot sa imi iau teapa? sunteti jenanti... nu foloseste la nimic aceasta optiune doar va umple voua buzunarele. voi cereti 2 euro dar ca sa alimentez contul imi trebuie minim 10 euro. de ce nu ati facut cu 5 euro macar ca sa nu dea omu 50 de lei pe un amarat de cont okazii. nu platim si comisioane la tranzactii de ce trebuie sa mai platim si 2 euro suplimentar? sunteti niste excroci sper sa apara cat mai repede un site ca voi jecmaniti oameniii din toate punctele de vedere.