| venusdoom a întrebat:

Omul se naste singur, moare singur.
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Cred că Orson Welles era un tip şmecher, şi pe lângă faptul că îmi place modul lui de a gândi, citeşte-i şi tu afirmaţia asta: "Ne naştem singuri, trăim singuri, murim singuri. Doar prin dragoste şi prietenie putem crea iluzia de o clipă, că nu suntem singuri".
Deci da, e şmecher iar eu am aceeaşi părere.

10 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Sunt de acord. Cand ne nastem putem fi inconjurati de o sumedenie de oameni ca noi habar n-avem de ce se intampla iar cand murim numai noi stim prin ce trecem, ce ganduri de inunda mintea, ce ultime dorinte neimplinite si nemarturisite purtam in noi etc.

| Horia1313 a răspuns:

Sincer omu nu se moare singur, dar poate sa moara singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Părinţii ne concep,mamele ne dau viaţa,noi o trăim, dar moartea nu poate fi plănuită niciodată(decât sinucidere). Trăieşti din dragoste, prin-pentru dragoste. Eşti ceea ce iubeşti, ce apreciezi, ce visezi.Trăieşti prin fiecare zi şi prin fiecare lucru ce îţi aduce fericire.De la cele mai mărunte şi nesemnificative lucruri, până la motive solide.Nu te naşti singur şi nu mori singur.Tot ce îţi rămâne mai purşi mai firesc îţi este propriul suflet. Uneori te va dezamăgi, dar niciodată nu îl vei putea înlătura.

| 4b a răspuns:

La nasterea mea fu lumethinking pe cand o sa dau coltu' iar o fi lumethinking singura? ui ca nicaieri nu-slaughing

| HighByTheBeach a răspuns:

In unele cazuri omul nu moare singur! =)

| HighByTheBeach a răspuns:

winking

| Woodenpints91 a răspuns (pentru HighByTheBeach):

Nu moare singur, mai ales dacă se prăbuşeşte un avion plin cu oameni, aceştia mor împreună.

| HighByTheBeach a răspuns (pentru Woodenpints91):

Sunt de acord

| FataOreo a răspuns:

Eu una cred ca mi`e foame.