| monstereye a întrebat:

Ce credeţi că se întâmplă cu omul după ce moare?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Majoritatea ajung in iad la ce raspunsuri au dat si necrezand in Dumnezeu dar omul dupa moarte pe langa faptul ca intra in mormant i se judeca sufletul si va suferi sau va trai bine ori va reincarna.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Se descompune iar in cateva luni mai raman doar oasele.

| FadetoBlack a răspuns:

SE bagă în sicriu şi apoi în pământ!

| stresat a răspuns:

Putrezeste lol. Nu cred ca mai exista viata dupa moarte. Asta e singura noastra sansa. Desigur, daca tu crezi in reincarnare, sau in ce zice Biserica, asta e altceva. Pana si filozofii credeau ca exista viata dupa moarte, vezi metafizica...

| N0xEterniS a răspuns:

Se descompune.

| KristalPop a răspuns:

Ajunge în Rai! Viaţa de după!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se descompune...
In felul asta omul revine la stare originara.
Praful interstelar s-a agregat intr-un nor la un moment dat, in acest colt de Univers, din el s-au creat corpuri ceresti, printre care Soarele si celelalte planete, formand sistemul nostru solar, si gazduind pe a 3 planeta viata si de la un moment dat - omul.
Dar toate trec, la fel va trece si viata de aici, si sistemul solar, si omul, se vor intoarce in starea initiala - de praf stelar sau interstelar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, nu va sti nimeni niciodata!

| 220V a răspuns:

Reciclare de materie

| MrMihnea a răspuns:

Nimic, nu cred in rai si iad, nu cred in reincarnare, nu cred in protejarea mortilor pentru cei dragi urmarindu`i in fiecare secunda

| monstereye explică:

Mă refeream că Devin zei. că merg în rai sau în iad, etc. Că ştiu şi eu că se descompune. Adică pe cale spiritula!

| NicolasG a răspuns:

E extrem de simplu
dar raspunsul adevarat il vei gasi doar in Biblie
si ca sa poti intelege cauta libraria Sola Scriptura din orasul tau(au si biblioteca de la care poti imprumuta cartile pe care le vei considera utile)
personal iti recomand:O colatorie in supranatural(am uitat autorul dar cei de la sola scriptura stiu despre ea, e de la editura viata si sanatate)
mult succes si Viata din belsug:alaturi de creatorul vietii

| maria111 a răspuns:

Continua sa existe dar sub o alta forma. noi nu stim si este un mister pentru noi dar cu siguranta sfarsitul nu il reprezinta moartea