| dey11 a întrebat:

Pana la urma mergem la scoala vineri?batting eyelashes
Unii functionari [ de exemplu mama ] au liber...noi avem?

4 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Toti elevii, studentii, muncitorii au liber de 1 Decembrie.

| Mjdolhfi a răspuns:

Nu se invata.Noua asa ne-a spus la scoala.Bafta!

| AshuraElric a răspuns:

Si mama are zi libera whistling
Noua ne-au spus ca mergem si vineri dar vom avea orele de jumatate pentru ca seara va avea loc "Balul Balurilor"(eu sunt la liceu).
Ziua de vineri nu a fost votata ca zi libera asa ca, in momentul de fata depinde mai mult de conducerea scolii la care inveti.Pana la urma...chiar crezi ca veti face "ore" in adevaratul sens al cuvantului vineri, dupa doua zile (Sf.Andrei si Ziua Romaniei)in care n-ati facut nimic altceva decat sa va distrati? Trebuie doar sa-i onorati cu prezenta.

| dey11 explică:

1 decembrie e joi big grin
Si eu sunt tot la liceu...dar noi am avut balul si nu e niciun plan pe vineri sad
am auzit ca mergem si facem orele normal.[ ceea ce nu ma mira laughing ]. dar speram sa fi votat astia din parlament sa stam acasa sau cv de genu`.sa avem scuza dk nu venim blushing`
mersi oricum happy