| Parakeets a întrebat:

Până la urmă o femeie care din toate n motivele va rămâne/sau decide să rămână ea singură, dar asta nu înseamnă că viața se oprește pentru ea acolo și simte nevoia sau chiar dorește ea să se distreze de una singură și să-și exploreze singură sxualitatea, înseamnă că e o cu*vă și ar trebui judecată așa?

Până la urmă ce înseamnă o femeie bitc*?

16 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Cat timp nu ai un partener nu tradezi pe nimeni, dar trebuie sa fii constienta de societatea in care traim si toleranta oamenilor legata de acest subiect, poti face dar nu-ti va fi bine nici daca afla cunoscutii tai, nici daca ii marturisesti unui viitor partener, iti pui o bila neagra din start, mai benefic mi se pare sa ai un partener cu care sa te cunosti atat de bine la pat incat cu timpul sa aveti cele mai tari senzatii impreuna decat cu un necunscut despre care nu stii nimic, nu stie ce iti place si in ce mod iti place, daca ai un partener stabil nu inseamna ca nu iti poti explora sexualitatea.

| Parakeets explică (pentru MarianWLF):

Păi nu prea sunt o tipă socială. Ci mai mult o sălbatică, mai am și defectul kikogramelor, se mai pune și un milion de traume existențiale familiale, so, cred că zic pas la ideea unui partener. De fapt am zis pas de mult. Oricum sincer alone, o fi ce-o fi, dar cu cineva nu știu câtă distracție va fi. Mereu am visat doar la altfel de existență și de ar fi între mine și un bărbat.
Mă înspăimântă ideea de a introduce vreun Adam în intimitatea mea.
Www, dar nice happy scriind aici, am aflat de fapt o frică huge din inconștientul meu, trebuie să i-o spun terapeutei mele. laughing)
Hai că mai descopăr o foaie de ceapă a psihicului meu vorbind cu anonimii de pe TPU. laughing)

Și aș fi mai spus câteva legate de ce ai spus tu mai sus cu a-mi face imagine proastă în fața vreunui tip, dar o las baltă, că oricum nici nu mai contează ce cred, iar oricum la războiul eu și bărbații chiar am renunțat. Chiar vreau să-mi trăiesc viața, cât o mai ține fără acest război.
Facă ce-or vrea, să fie cine-or vrea bărbații, chiar nu mi mai pasă, evident atât cât nu-mi traversează fața.

| MarianWLF a răspuns (pentru Parakeets):

De ce vezi interactiunea dintre tine si barbati ca pe un razboi?
Vad ca esti suparata pe subiectul acesta cat si pe tine, problema kilogramelor se rezolva, si daca nu esti o tipa sociala nu inseamna ca esti salbatica, a venit de la americani proasta conceptie ca trebuie sa fii o persoana deschisa, sociabila in orice conjunctura ceea ce e complet fals, majoritatea nu simtim nevoia nici de afirmare, nici de grupuri mari sau relatii constante in care sa comunicam cu oamenii zi de zi.
Cat despre relatii, daca nu simti nevoia de una e in regula, mai bine nu te fortezi, nu iti interzice nimeni sa experimentezi, sper daca zici ca faci terapie ca intr-un final sa ai o parere foarte buna despre tine si sa faci pasi spre ceea ce iti doresti, un bun inceptul care m-a ajutat enorm cand nu eram in cea mai buna stare psihica si fizica a fost sa incep sa lucrez la corpul meu, ar fi un inceput bun de 2024 sa faci la fel, te ridica moral pe toate planurile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica tu denumesti curva o femeie care se mastur.beaza? de ce?

| Parakeets explică (pentru suntserios):

Păi nu știu laughing) asta să-mi spuneți dv domnule SuntSerios laughing) dv sunteți bărbatul și bărbații judecă femeiile ca fiind bitc*es orice ar face sau nu ar face laughing)

Și totuși eu nu m-am referit doar la mastur*are ci la tot ce fac 2 oameni în dormitor, doar că o ea decide să o facă alone?
Acum o credeți ok, pe femeie? laughing)

| suntserios a răspuns (pentru Parakeets):

Eu nu știu pe ce bărbat ar deranja imaginea unei femei care se mastur.beaza hahahaha

| sierra1 a răspuns:

Dacă "dorește ea să se distreze de una singură și să-și exploreze singură sxualitatea" inseamnă că singurul martor e ea insăși așa că de ce i s-ar spune "Femeie care duce o viață desfrânată" (vezi dex)?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum să și-o exploreze singură? Cu banana?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. O curvă face bani.

| GabiDumitrescu a răspuns:

E problema ei, ce conteaza ce/cum judeca altii?

| relian a răspuns:

O femeie bitc* inseamna ciufuta, catea laughing care se comporta naspa cu oamenii din jurul ei.
Referitor la distrat, nu te opreste nimeni sa te distrezi de una singura, ori sa te satisfaci sexual singura.Asta se numeste mastrubare, nu cu*va cum spui tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu are dreptul să judece o femeie o fată pentru faptul că a avut mai multe relați sau că a întreținut mai multe relați. Mentalitate asta bolnavă și felul ăsta de în bolnav este plin de prostie în el plin de răutate în el plin de ură față de femei plin de frustrări și plin de filme por*o și în stare săi facă rău la o femeie pentrucă astfel de "oamenii" nau capacitate nau rațiunea nau conștința să înțelegă sa percepe faptul ca femeia sau o fata nu este un obiect și ca poate face ce vrea când vrea unde vrea cu cine vrea este dreptul ei la viața ei cu cine se distrează cu cine își pretece timpul cu cine își dorește sa întrețină ori ce fel de relație fie de prietenie."oamenii" ăștia care judeca o femeie o fată pentru trecut ei personala pe care nu ar trebuiel în primul rând să fie grija nimănui la dreptul ei de viață personală ei vor blama vor judeca femeie în toate felurile și o vor numi în toate felurile pentru "oamenii" ăștia se cred "superiori" "sfinți" "buni" și fără de "greșeli" nu acordați atenție la astfel de "oamenii" bolnavi minatli ei se cred "oamenii" "buni" lăsați în lumea lor de "oamenii" "buni" nau nicio treaba cu realitatea ei trăiesc în lumea lor bolnavă plină de frustrări plini de ei plini de filme por*o Nimeni nu are niciun drept sa judece viața unei femei unei fete de ce a avut mai multe relați de ce a avut mai multe relați s... Este viața ei privată și nu trebuie sa intereseze pe absolut nimeni trecutul unei femei sau unei fete câte relați a avut și ce fel de relați a avut.Nu loați in seamănă toți bolnavi pământului nu loați în seamă "oamenii" ăștia "buni"ăștia sunt plini de rahat în ei ăștia vor judeca femeie pentru ori ce absolut orice și ăștia nu au nici fel de capacita să înțelegă ca femeie sau o fată nu este obiectul lor și nici sluga lor sau proprietatea lor sa facă ce vor ei dintr-o femeie dintr-o fata ei se consideră că femeia sau o fata trebuie sa facă ce vor ei cum vor ei și când vor ei pentru astfel de bolnavi minatli femeia trebuie să-le fie lor supusă și sa facă ce vor ei din ia oamenii ăștia sunt bolnavi minatli 100%la100%.

Parakeets de ce dai atâta de mare importanță boss de ce pârere au toți bolnavi pământului în privința relațiilor tale? fă-ți boss ce-ți vrea inima și sufleul nu te mai lua după toți bolnavi pământului lasăi sa judece cât vor ei Lasăi sa crape de invidie tu trăieșteți viața boss nu te lua după toți bolnavi mintali este strict treaba ta "problema" ta cu cine te distrezi și ce faci de una singură chiar nu vad rostul întrebări boss

| Parakeets explică (pentru anonim_4396):

Off, dragă Onur, ai dreptate. happy
Chiar ar trebui să nu-mi pese. Dar nu aș vrea să fiu considerată bitc*es pentru că mă joc cu pixurile. laughing) Mai ales când nu am făcut asta pentru bani sau chiar nu am despărțit familii. Și am decis chiar să rămân sola, să nu deranjez pe nimeni, dar vreau și eu să mă distrez totuși. Adică totuși sunt tânără, acum simt nevoia de distracție. La bătrânețe, nu mai are niciun farmec. Iar faptul că sunt singură, nu înseamnă că ar trebui să mă oprească totuși de la nebunii.
Deși ai dreptate, oamenii judecă orice. Și dacă te distrezi și dacă nu o faci. Dacă o faci, sub orice formă, ești bitc*es, dacș nu o faci, ești măicuță. Pfff, halal lume.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Parakeets):

laughing Parakeets "nebuna"

Joacă-te cu ce vrea inima ta și sufletul tău ca nu faci rău nimănui lumea să-și vadă de treaba lor "oamenii"" buni" care se cred "sfințiiiii" distrează te Parakeets câte vrei și fa ce-ți place ție și cum îți place ți-e Parakeets lasă să fie ei "oamenii" "buni" ți-am răspuns târziu pentrucă ca sunt puțin răcit de câteva zile munca... eu tai animale într-un abator și este cogelator acolo mare...

| Miruna333 a răspuns:

Este ceva perfect normal ca un om singur, femeie sau barbat, sa se distreze. Fiecare face ce doreste cu viata si corpul lui.
Cei care judeca genul asta de persoane sunt limitate mintal si imi este mila de ele. Daca un om ar fi implinit cu viata lui, nu ar mai avea timp sa dea cu hate sau sa ii pese macar putin ce face cineva cu viata lui. Cauta in dex ce inseamna curWa.
Referitor la ultima intrebare, tine mai mult de comportament sau mai este folosit de catre baietasi imaturi care au fost refuzati.

| Xox0 a răspuns:

Lumea judeca orice si pe oricine daca nu se incadreaza in tiparul "normal" adica heterosexual/a, cu partener/a, cu planuri de viitor etc.