| DeeaVanity a întrebat:

Pareri straight face
Intr’o zi ei vorbeau pe internet…
[fata] Pot sa t intreb ceva?
[baiatul] Da
[fata] Ma placi?
[baiatul] Da, esti prietena mea cea mai buna
[fata] Ma iubesti?
[baiatul] …nu stiu
[fata] Bine. Trebuie sa plec. Vorbim mai incolo
Inainte ca el sa mai spuna ceva, fata a iesit.
A doua zi la scoala baiatul era la locul lor de intalnire… Dar ea nu a aparut. El a intrebat de ea, dar nimeni nu a stiut sa’i raspunda…Dupa scoala, s’a dus la ea acasa…A batut la usa… Ea a deschis
[el] Dc nu ai venit la scoala?
[ea] Sunt bolnava.
[el] Ce s’a intamplat? Tu intotdeauna imi spui cand lipsesti
[ea] De ce ti’as spune cand lipsesc, daca tu nu poti sa’mi spui daca ma iubesti?
Fata a trantit usa…
A doua zi a venit la scoala…El a vazut’o si cand a vrut sa s duca sa’i spuna ce simte… a vazut’o cu altul… In final a venit la ea
[el] Credeam ca ma iubesti…
[ea] Ce rost are sa iubesti p cineva care nu te iubeste?
[el] Ai dreptate, nu te iubesc…
Baiatul pleca si fata nu il mai vazu o saptamana… Ea s’a dus la el acasa si a batut la usa… O femeie deschide usa…
[ea] El este acasa?
[femeia] Nu mai locuieste aici…
Fata fugi acasa si intra pe internet… era offline… Ii lasa un mesaj: "De ce nu mi’ai spus ca ai plecat eram cei mai buni prieteni, ne spuneam totul…"
A doua zi s intalneste cu prietenii ei…
[prietenii] Ai auzit ce s’a intamplat?
[ea] Ce?
[prietenii] El… A plecat cu familia in vacanta si avionul s’a prabusit. A murit…
Fata a cazut la pamant si a inceput sa planga… Cand a ajuns acasa, primise un mesaj, era de la el: "Intotdeauna te’am iubit, te iubesc si t voi iubi mereu. Esti inima mea, si dragostea ta imi cuge prin vene… Insemni totul pentru mine si nu o sa las nimic niciodata sa te raneasca. Te iubesc". Ea i’a raspuns: "Si eu t iubesc!"
O persoana pe care o iubesti cu adevarat vine o data in viata… asa ca spune’i inainte sa fie prea tarziu.

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

In mod normal citirea unor texte de genul asta si monologuri de copii nenascuti din burta mamei impresioneaza. Dar mie nu imi trezeste niciun sentimentthinking

| Lora a răspuns:

Am facut chestia asta de acum 4 ani, acum suntem impreuna la casa noastra.