| anonim_4396 a întrebat:

Pc-ul ajuta in educatia copilului?

12 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Da.

| Mayhem666 a răspuns:

Da. Multi vor spune ca nu e asa, dar ei gresesc. Inainte sa imi iau PC si apoi laptop, eram mai mototol si credul si nu prea aveam idee mai de nimic, iar de cand mi le-am luat (de prin 2006), am inceput sa caut diverse informatii despre diverse subiecte, si am inceput sa absorb orice informatie noua pe care o prindeam, si am observat asta si la sora mea mai mica, si la generatia asta noua. Un copil de 6 ani stie sa editeze poze si sa caute informatii pe internet, iar eu la 10 ani nici nu stiam cum se aprinde un PC. Eu sunt pro tehnologiei si internetului, si mereu voi avea aceasta parere. Acum fiecare cu parerile lui, asta a fost o opinie personala, daca altii au o alta opinie, e treaba lor, nu a mea.

| oglindasultanului a răspuns:

Depinde ce face pe el, ce vede si invata din el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar daca copilul stie sa foloseasca inteligent pc-ul.

Răspuns utilizator avertizat
| Stell99 a răspuns:

Parintii se ocupa cu educatia

1.De obicei orice aparat electronic cu acces la internet poate fi folosit pentru modelarea mintii copilui inca de mic.
Depinde la ce se uita.

2. Daca il foloseste ca sa se documenteze in legatura cu lumea in care traim, atunci desigur ca ajuta la cresterea inteligentei lui!

3. Educatia este singurul lucru care mi-a mai ramas, dupa ce am uitat tot ce am invatat in scoala!
Albert Einstein

| anonim_4396 explică (pentru Stell99):

Eu il folosesc si il foloseam si acum ceva ani pentru a ma documenta
A avut dreptate Einstein

| KenNine a răspuns:

Depinde si de mentalitatea copilului.
Trebuie supravegheat copilul. Daca il lasi de capul lui s-ar putea sa-i faca rau pc.

| anonim_4396 explică (pentru KenNine):

Eu am fost lasat de capul meu si am invatat oricum multe
Cam toata limba engleza pe care o stiu am invatat-o pe net, fizica la fel, istorie la fel

| KenNine a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum am spus depinde de mentalitate.Tu esti un caz exceptional.

| KenNine a răspuns:

Sigur.Bravo.