| DinnAdinnA a întrebat:

Pe net, pe Google-Chrome, stiti ca exista barele alea de sus, cu diferite reclame, cum scap de ele?
De ex: cand descarci IMVU, pe net, iti apare autoat o bara, de si am dezinstalat IMVU, bara a ramas! Si nu e numai aia!
Funda!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Barele acelea se numesc toolbaruri!
Primul pas -> Acceseaza pagina principala din Google Chrome ->click pe ''cheita'' (dreapta sus) -> Instrumente ->Extensii -> aici cauti tot ce contine cuvantul TOOLBAR ->debifeaza casuta in dreptul primului Toolbar si click pe ->Eliminati -> Dezinstalati. Acum apasa Ctrl+Shift+Delete (toate 3 in acelasi timp)->bifeaza toate casutele din fereastra si apoi sterge toate datele de navigare. Da un restart la browser si apoi intra din nou si dezinstaleaza pe urmatorul. Asa faci cu toate! Dupa ce termini inchide browserul si urmeaza ->
Urmatorul pas -> ELIMINARE PROGRAME
Windows 7 sau Vista:
Intra in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program'. Selectezi programul din cadrul lista (aici cauti tot ce contine cuvantul Toolbar), si click pe 'Uninstall' (Eliminati)
Windows XP:
Intra in 'Start > Settings > Control Panel' and double click on "Add or Remove Programs". Selectezi programul din cadrul lista (aici cauti tot ce contine cuvantul Toolbar), si click pe 'Remove' (Eliminati).
Asa faci cu toate toolbarurile si apoi da un restart la pc!

Bafta!