| Florentina9210 a întrebat:

"Pe o femeie frumoasa o poti inlocui cu una mai frumoasa, dar pe femeia care o iubesti nu o poti inlocui cu nimeni! " E adevarat?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Asa este. „Fericirea o face pe femeie frumoasă și dragostea o face fericită. Iubirea este adevăratul fard al femeii." — Charles Baudelaire

49 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam da. Frumusetea, inexorabil, trece, dar bunatatea si iubirea, daca raman, sunt superbissime.

| RAY a răspuns:

Totul e relativ, nu trebuie nici sa te gandesti ca existenta ta depinde de ea sau el, cei drept prima iubire e greu de inlocuit ca ti-ai pierdut increderea

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Mi-am regasit-o, desi a durat ceva. A mai multa incredere acum.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Serios? chiar ai recapatat increderea?

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Da

| Drimmero a răspuns:

Categoric!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Desi, cateodata femeia pe care o iubesti, poate fi un stres, dar tot nu o poti lasa, nu?

| OldSoul a răspuns:

Asa se pare, dar totusi, la un moment dat si iubirea dispare!

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Depinde de persoana in cauza.

| Mayhem666 a răspuns:

Tu esti de neinlocuit, e adevarat?

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

Nu ma consider ca as fi eu aia preferata de toti, insa nici de aruncat nu sunt.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Cand mergem in Japonia?

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

Nu mai merg. Strang bani pentru NM.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce mai e si aia?

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

Prescurtarea de la New Mexico! Esti copil!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu am stiut, scuza-ma. Hablar español?

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

Tu ai invatat japoneza?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Inca o invat, acum invat scrierea in hiragana si katakana, deja stiu cuvinte, fraze si chestii de baza, am un caiet in care imi notez tot felul de lucruri si ma uit la un canal de Youtube numit japomania, si invat de acolo foarte mult. Invat japoneza pentru ca imi place, si daca imi place, o invat mai usor, ca daca o invatam din obligatie si nu din placere, atunci nu intelegeam nimic, dar din moment ce o invat din placere, mi se pare mult mai usoara.

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

Pupa mama de baiat destept!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Tie parca iti place germana, nu?

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

Da, dar engleza imi place mai mult.

| sublime89 a răspuns:

Nu, o poti inlocui cu alta femeie pe care o iubesti.

| Dismally a răspuns:

Da, este adevarat. Tot timpul exista cineva mai frumos, mai destept, mai bun dar persoana de langa tine este de neinlocuit.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu e indispensabil
*sobbing*

| Juviia a răspuns:

Wtf,sunt doar campioni ai zilei pe aici.

| Andreeaioan115 a răspuns:

E atat de greu sa gandesti putin? Chiar sa stai aici pe TPU toata ziua si sa intrebi niste intrebari fara sens? rusine sa iti fie.

| Florentina9210 explică (pentru Andreeaioan115):

Acum ce faci? Dupa ce ti-am dat peste nas ca postezi aiurea, vii la intrebarea mea sa comentezi, la fel, aiurea! Vai, Esti de toata jena. Nu mai imi bat capul cu tine. N-ai cei 7 ani de acasa!

| Andreeaioan115 a răspuns (pentru Florentina9210):

Si de unde tu stii ca nu ii am? Ma cunosti personal oare? off ce ma enerveaza oamenii ca tine care incep de la toata nimic, cu ce scop tu vii si imi niste prostii? Esti o tampita ma, tu ai inceput eu termin. Cred ca suferi de o boala pshica viziteaza si tu un medic draga.

| Florentina9210 explică (pentru Andreeaioan115):

Si cu gramatica stai la pamant. Inafara faptului ca stii sa jignesti!

| Andreeaioan115 a răspuns (pentru Florentina9210):

Spune-i asta telefonului meu. Spune-mi unde eu am gresit?

| mnbvf a răspuns:

Indifernt că ne place sau nu să auzim, niciun om nu e de neînlocuit.

| Axelrunda a răspuns:

Cand iubesti pe cineva neconditionat, si din toata inima, nu mai poti sa schimbi ce iubesti!

| Florentina9210 explică (pentru Axelrunda):

Este posibil ca persoana care iubeste, sa dezvolte o obsesie pentru partenera? Chiar daca nu mai sunt impreuna?

| GabrielICG a răspuns:

Mehh... Nu e chiar asa laughing

| Regedesubmunte a răspuns:

Da! Din pacate!
Problema este ca fata de care te-ai indragostit poate sa nu simta ceea ce tu simti pentru ia si atunci cu greu o sa gasesti o fata pe care sa o iubesti chiar daca e supermodel!

| Florentina9210 explică (pentru Regedesubmunte):

Ti s-a intampla asta? Cum a fost?

| Regedesubmunte a răspuns (pentru Florentina9210):

Da!
Un sentiment pe care nu l-am simtit in viata mea, o fata pe care cand o vad ma face fericit in urmatoarea secunda, o fata de la care nu-mi pot lua privirea, o fata pentru care asi da orice!
Parerea mea este ca fete frumoase le vezi si ele te vad pe tine, dar pana sa te indragostesti de o fata ca sa ajungi sa o iubesti e destul de dificil si complicat, acum depinde de tine!
Eu pe fata pe care o iubesc, chiar daca nu sunt cu ea, vreau sa fie fericita, cu mine sau cu altcineva, Dumnezeu va hotara asta! Sentimentul ramane acelasi in inima mea, e un sentiment care ramane, si oricate fete frumoase am intanit si voi intalni, nu imi voi putea lua gandul de la ea!

| Florentina9210 explică (pentru Regedesubmunte):

Foarte frumos gandit!

| anonim000x a răspuns:

Da

| Yoel a răspuns:

Asa este, U are right! Decit sa iubesti o mie de femei, ca Solomon, mai bine sa iubesti o Femeie de o mie de ori!

| Florentina9210 explică (pentru Yoel):

Good answer!

| Divy a răspuns (pentru Yoel):

E o diferență în a iubi și a plăcea

| Yoel a răspuns (pentru Divy):

Yea, asa e. La un parinte de ex. isi iubeste toti copii, ca sunt ai lui, dar nu ii place de toti, foar de cei care il asculta, il respecta. Iti place de o Femeie pentru ca: e frumoasa, inteligenta, bogata, educata, etc, dar o iubi cu adevarat, e cu totul altceva. Femeia adevarata se vrea iubita.

| Divy a răspuns (pentru Yoel):

Omule dragă, iubirea e faptul că ți la cineva chiar dacă nu face ca tine, o mamă își iubește copilul chiar dacă nu o ascultă. Plăcerea e trecătoare, în iubire apar compromisuri, iertare, acceptare și înțelegerea celuilalt.

| Emanuela_Veronica_1975 a răspuns:

Asa este ea va ramane vejnic in sufletul tau