| anonim_4396 a întrebat:

Pe o scară de la 0 la 10, cât de rasiști vă considerați?

Răspuns Câştigător
| mihaela000ela a răspuns:

Nu suport rasistii, nazistii, etc.Chiar am renuntat la un job din cauza asta si nu era adresat mie rasismul eu aratand exact ca ei,ci persoanelor de culoare.
Mi se pare o aberatie sa urasti un om pentru culoarea pielii. Daca un om e diferit,e pentru ca asa s-a nascut,nimeni nu alege"vreau sa fiu japnoez sau vreau sa am parul blond si ochi albastrii"Asa ceva nu exista,cum te nasti asa esti, fie ca esti roman sau tigan sau ungur sau orice altceva.
Ce vrei? sa se omoare ca nu-ti place tie de el/ea? GTFO
Plus de asta, de la orice cultura avem ceva de invatat, cred ca diferentele astea si etichetele pe care ni le punem ne trag mult in spate.
Nu-mi pasa cum arati, de unde vii, ma intereseaza ce ai in cap si cum te comporti.
Respecta si vei fi respectat, dupa asta ma ghidez.

36 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

| Gusticel a răspuns:

0. Tu?

| NotNamed a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

9 + sau - more ore less.

| Mosotti a răspuns:

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Gusticel):

Cred că 3... și sper că într-o zi voi ajunge la 0. sad

| Florin9Florin9 a răspuns:

De ce ai scris întrebarea cu negru?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Vai de mine, cum să întrebi asta?
Se spune "de culoare", nu "negru"...
Vai, vai... M-am convins de abilitatea ta de a gândi.

| NotNamed a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai față de ce esti rasista? Conteaza mult asta.
Eu n.am nicio treaba cu cei de culoare. Din contra, as vrea sa am asa prieteni. Rasismul meu se manifesta in mare parte fata de tigani, cred ca e justificabil si nu are de ce sa ma îngrijoreze. Toti care sunt realisti si constientizeaza raul pe care l.au facut si ce influente au tiganii, n.ai avea cum sa ma judeci de motivul pentru care sunt rasist cu asa gunoaie rasiale.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Neg*u

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trei. Sunt primul să spună că iubesc alte rase, dar în realitate îmi mai scapă remarci nepotrivite, chiar și neintenționat.

| Drimmero a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Poti sa zici linistit, Coltescu a scapat de suspendare (nu avea de ce sa aiba)

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Drimmero):

Te-ai tuns cumva?

| Drimmero a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Nu inca, de ce?

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Drimmero):

Îmi pare ceva nou la poza de profil, de aia am întrebat

| Ofiintă a răspuns:

0.

| DonEduardo a răspuns:

0.

| Sofer a răspuns:

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru mihaela000ela):

Pai din moment ce ai spus ca NU SUPORTI rasistii, nazistii automat asta te face si pe tine rasist.Esti prost tare laughing)

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Nu ma consider rasist ci nationalist.

| Gusticel a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

De ce sa fii nationalist? Gen inteleg sa fii nationalist daca esti american, dar daca esti roman nu inteleg.

| Apokales a răspuns:

7 spre 10+.

| Frank51 a răspuns:

0.141

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

8. Asta ca am lucrat cu alte rase si am vazut cum sunt ca oameni

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru mihaela000ela):

Daca ai renuntat la un job din cauza asta inseamna ca esti super pregatit si ai un job care se cauta in disperare ceea ce ma cam indoiesc. Pe foametea asta sa renunti la o sursa de venit din cauza unor colorati... Aiurea. Si poti tu sa nu ii suporti, mereu vor ( vom ) fii aici. Eu unul as vrea ca negrii de ex sa se intoarca la bumbac decat sa se impuste prin orase in america. Hai sa iti mai zic o chestie. Coloratii pe care ii aperi asa tare aveau in trecut lant de fier la gat atunci cand lucrau la bumbac. Acum au lanturi de aur la gat, dar tot lanturiwinking. Rasa aia n-o s-o obisnuiesti cu civilizatia asa cum n-o sa poti educa tiganii niciodata. Rase pierdute si asta e purul adevar, daca era invers negrii ne aveau pe noi la bumbac si multe altele

| AndrElle a răspuns:

| Simpatic a răspuns:

7 nu suport proxenetii de culoare si cei asemeni lor, dar nici hotii si banditii din politica desi asta nu e rasism

| mgtow a răspuns:

Cred ca 6 - nu suport tiganimea si o parte din negrii. Macar negrii sant cumsecade cat de cat

| gemeni6226 a răspuns:

0 pentru ca judec omul dupa caracter si nu dupa religie ori culoarea pielii.