| Dismally a întrebat:

Cat de sociabil va considerati pe o scara de la 1 la 10? happy

64 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

De obicei 10 cand sunt in toane bune si dau de persoane potrivite, alteori ajung si la 1 atunci cand sunt foarte obosit, mi-e foame si n-am stare de spirit buna. De obicei nu s-a plans nimeni sa-mi scoata cuvintele din gura.

| Dismally explică (pentru Drimmero):

Asta e foarte bine happy

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

In ce forma ești astăzi? tongue

On topic: 10.

| Drimmero a răspuns (pentru GirlOnline81):

De 10, sunt in toane foarte bune, dar tu, madame?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt indecisa laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru GirlOnline81):

De ce?

| InYourPants a răspuns (pentru Drimmero):

Tu mereu esti de 10, esti sanatos tun, n-ai nicio problema.
Narcisist?

| Drimmero a răspuns (pentru InYourPants):

Merita efortul de a raspunde serios la asta? N-ai cu cine sa-ti faci norma de raspunsuri?

| InYourPants a răspuns (pentru Drimmero):

Ti-am luat piuitul?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

" De ce?"
... sunt femeie? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru GirlOnline81):

Asta nu e o scuza mereu...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa zicem 5.
Nu... 6 mai bine. Sau 5. Hmm... raman la 6, desi as tinde spre un 7.

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Pai ai si un punct din oficiu oricum deci 7 big grin

| GabiDumitrescu a răspuns:

3, mortii mamilor lor de jegosi care ma inconjoara din toate partile.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Ce ti-au facut? happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

Nimic, doar ca exista.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Daca te enerveaza si existenta lor e grav big grin

| Catrice a răspuns:

Se accepta și cifre cu minus?

| Dismally explică (pentru Catrice):

Da, in cazurile extreme se accepta big grin

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Catrice):

Cu minus ești față în față? Căci aici ești de 10.

| Catrice a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Pai nu ma duc pe strada sa ma bag in seama cu fiecare om care vorbește și pe strada nu se, baga nimeni cu mine în seamahee hee

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Catrice):

Adevărul este că mulți dintre cei care se dau cool, șmecheri, stăpâni pe viața lor, întrebările și răspunsurile de aici îi dau de gol.O persoană care este sociabilă va întreba ce are de întrebat în grupul de prieteni REALI nu virtuali, așa că cei care pun întrebări legate de ce alegeri să facă și cum să își trăiască viața sau cum să își repare relația cu siguranță sunt antisociali.

| LoveSleep a răspuns:

2 cu indulgență.
Ma simt ca la liceu.

| Dismally explică (pentru LoveSleep):

Asa de rau a fost la liceu? big grin

| LoveSleep a răspuns (pentru Dismally):

Ma simt ca la liceu când zic "2 cu indulgență".

Dpdv al sociabitatii la liceu stau bine.
Dar ai întrebat cât de sociabili ne consideram acum.

| Dismally explică (pentru SilentRain):

Stai bine fata de mine big grin De ce 4?

| SilentRain a răspuns (pentru Dismally):

Pentru că majoritatea conversațiilor, sunt seci și de nevoie
In rarele cazuri mă lovesc de oamenii care sa îmi placă, și atunci încep eu conversația
Sau ajung in apogeul plictiseseli și mă duc la magazin sa mai socializez cu cine prind...

| Dismally explică (pentru SilentRain):

Te inteleg, asa sunt si eu, vorbesc doar cu persoanele care imi plac, pe restul le ignor happy

| oglindasultanului a răspuns:

Eu sunt Zero-ul.

| Dismally explică (pentru Invictusman):

Asa putin? sad

| Invictusman a răspuns (pentru Dismally):

Da, toți prietenii mi-au făcut rău și mam izolat.
Și am depresie severa de mulți ani, consider ca sunt parțial un caz pierdut, și fără părinți și fără nimic.
Probabil o sa ma sinucid nu pot trai asa la nesfârșit, doar Dumnezeu poate face o minune sa îmi mai revin.
Dupa ce o murit mama de covid în fata mea s-o deschis porțile iadului, era singura ființă pe care o iubeam.

| Dismally explică (pentru Invictusman):

Imi pare rau sad Nimeni nu este un caz pierdut, trebuie doar sa gasesti calea de a iesi din depresie. Nu va fi usor, nu va fi rapid dar o poti face si tu.

| Invictusman a răspuns (pentru Dismally):

Mersi frate, apreciez răspunsul tău.

| Dismally explică (pentru Invictusman):

Nu ai pentru ce.

| CIaudiu a răspuns:

| Dismally explică (pentru CIaudiu):

De ce 4?

| CIaudiu a răspuns (pentru Dismally):

Deoarece nu ma regasesc in multe mentalitati din societate. Inca nu le-am gasit.
Sunt o persoana realista si serioasa care spune lucrurilor pe nume. Imi place sa ma cultiv pe plan psihic si intelectual, sa ma informez despre orice din toate domeniile. Pe scurt urasc prostia si exprimarea unei opinii in necunostinta. Cel mai mult urasc falsitatea si faima pe burta goala, dar si neseriozitatea. Iar din pacate lucrul asta se regaseste in cantitati foarte mari in societatea romaneasca de astazi. Statisticile mai multor compani mari care se ocupa de diferite statistici au aratat ca romanii sunt fruntasii mai multor clasamente in ceea ce privesc "atuuri negative".
Romanii sunt cei mai analfabeti din europa (analfabetie mai multe domenii, de ex: analfabetism stiintific, analfabetism functional, etc), Romania are cei mai multi hoti din Europa, coruptia la noi e printre cele mai mari din Europa, populatia e foarte nepasatoare urmarindu-si propiile interese si scopuri, etc.
Iar din pacate la aceasta prostie in masa contribuie, vrei ca nu vrei sa recunosti, religia care este practicata la un nivel fanatic si neinteleasa de cele mai multe ori.
La noi rasismul este printre cele mai mari din Europa impotriva LGBTQ+ din cauza religiosilor si al caror insasi Biblia le spune sa ierte si sa accepte situatia tuturor. La noi daca te imbraci intr-un stil mai ciudat esti privit ca un satanist, daca te consideri ateu esti privit ca un satanist, cand apar noi tehnologii care sa ne usureze sau sa ne salveze viata apar religiosii care sa spuna ca e stiinta satanei, multi prosti asimileaza orice fenomen mai controversat ca fiind inceputul apocalipsei biblice 666 etc.
Ne aflam intr-o perioada foarte buna pentru a da un exemplu mai bun. A aparut boala COVID-19 care a facut ravagii la nivel mondial. Deoarece aceasta pandemie a tinut in loc multe activitati umane, aceasta a devenit principala ocupatie a omenirii pentru a-l combate. Toata stiinta si-a indreptat ochii inspre ea pentru a o elimina cat mai rapid, iar asta a rezultat la dezvoltarea mai rapida a mai multor vaccine de catre mai multe companii. Religiosii n-au inteles treaba asta pentru ca le e frica sa se informeze corect, spunand ca este semnul fiarei 666 din apocalipsa, un vaccin facut la comanda lui Bill Gates care contine un cip ce va face ca cei vaccinati cu acest cip sa fie controlati dupa cum vrea guvernul mondial din umbra.
Intreaba un om pe strada despre atributiile unui presedinte si al unui guvern. Ai sa vezi ca habar nu au cu ce se mananca aceste lucruri. Dar pe net si in realitate toti se razboiesc ca un partid politic e mai prost decat celalat pentru ca n-a facut acel lucru sau vezi domn'e presedintele nu a facut nimic.
Intreaba mai multe persoane random, ce parere au despre stiinta, despre calatoriile spatiale, colonizarea altor planete, despre vaccin si multe alte chestii si ai sa te convingi ca societatea habar nu are despre aceste lucruri importante. Dar daca i-ai intrebare despre cum se pune un story pe Instagram sau cum se utilizeaza un efect le Tiktok, toti iti vor spune.

| Dismally explică (pentru CIaudiu):

Ai dreptate, majoritatea sunt asa cum spui tu, dar mai exista si exceptii. Nu trebuie sa-ti bati capul cu cei carora le este frica de cip, acestia sunt o cauza pierduta, cauta-i pe cei care au mai mult de 2 neuroni happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

9. Iubesc oamenii și conversațiile de calitate. Dar am și momente în care nu vreau să văd și să vorbesc cu nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

9, daca e persoana potrivita si am incredere in ea
7 daca nu
5 daca e o persoana vizibil nepotrivita. Sau chiar 2

| TheStrategist a răspuns:

1,01

| Morbid a răspuns:

In mintea mea 10, în realitate 1.
Sunt cat de cat sociabil cu cine am încredere, in rest nu.

| Dismally explică (pentru Morbid):

Macar in mintea ta sa fii de 10 big grin