| anonim_4396 a întrebat:

Pe voi cum va adormeau parintii cind ati fost mici, atunci cind nu vroiati?

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

M`a bufnit rasu` cand am citit intrebarea talaughingrolling on the floor
Cand eram mica nu imi placea deloc sa dorm si parintii mei reuseau sa ma adoarma doar spunandu`mi povestilaughing...atunci cand imi spunea tata poveste, adormeam in 5 minute, dar dupa ce termina mama o poveste eu ziceam mereu "alta", "alta", si ea trebuia sa imi zica vreo 5-6 povesti ca sa adormlaughingrolling on the floor. tata imi zicea povesti cu balauri, monstri, scotea sunete si eu de aia adormeam repedelaughing. da` mama imi zicea cu zane.laughing si ii lua o ora-doua sa ma adoarma laughingrolling on the floor

13 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Parintii mei imi povesteau ca atunci cand eram mica eram tare realaughingDeci...foarte greu.Cu o poveste, un cantec, ma punea mama pe picioare...greuhee hee

| Leea1234 a răspuns:

Pana pe la 4 ani pe picioare!
dupa aceea...doua palme la fund(de la mama), si un mesaj(de la tata):in pat...sa nu ma faci sa ma scol de aici!
si ma duceam in pat ...bombanind!
dar de obicei eu nu aveam probleme cu somnul, tin minte ca toata ziua "zburdam"si seara cadeam "lata".
destul de rar aplicau metoda de mai sus!

| JackieSue a răspuns:

Isi punea tata o perna pe picioare ma punea cu capu` pe perna si incepea sa ma legene.Adormeam imediat big grin...sau cand eram foarte foarte nervoasa si nu vroiam cu nici un chip sa dorm... pur si simplu ma lasau sa plang in camera singura.Plansul ii oboseste pe cei mici, ei isi dau seama ca nu ajuta cu nimic, se plictisesc si adorm big grin.

| Klara a răspuns:

Adormeam singura laughing

| sorin a răspuns:

Cu greu.

| sorin a răspuns:

Bun raspuns Cristinalaughing

| Crisu_8081 a răspuns:

Ma puneau sa tin inchisi ochii, chiar daca nu dormeam...si adormeam, dupa vreo 2 orelaughing

| Chocolate a răspuns:

Imi cantau toata ziua, ma mai puneau pe o perna pe picioare si ma leganau si cantau, cu povestiile nu mergea...greu oricum

| Antrax a răspuns:

"Taci si dormi" laughing

| Roxu a răspuns:

Poi,batting eyelashes imi ziceau povestilaughing.

| Cristina_4684 a răspuns:

Dupa o bataie buna adormeam plangand laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@MucealuiFlaimoc, credeam ca sunt singurul care a incasat-o ca sa doarmalaughing, la mine exista intotdeauna o nuia care sa imi explice ca mersul la scaldat se face dupa somnul de frumuseterolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing Cand eram mica .mama ma punea langa ea in pat, cu jucarille langa mine si imi citea o poveste.pe mama o lua somnul si eu ma jucam cu jucariile pana ma lua pe mine somnullaughing