| 999calin a întrebat:

Pe voi nu va enerveaza articolele acelea tampe in care se vorbeste EXAGERAT de mult despre violenta din jocurile video si care sustin ca ii transforma pe copii in masinarii de ucis si batausi cu toata mintea? Sau acei oameni care cred ca toate jocurile=GTA 5/Cs:Go si ca jocurile video sunt efectiv SATANISTE?(a se vedea o anumita intrebare de-a mea anterioara)Sau,si mai rau, cei care urasc din suflet TEHNOLOGIA?

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai ceierul jumate apa, cam prajit.

| Superior a răspuns:

1.Deci ca sa faci ca Trevor, sa fii gay si sa calci oamenii cu tractorul, trebuie sa fii retardat mintal. La video-ul asta s-au uitat 90k oameni https://www.youtube.com/watch?v=voopxR6jNm4 si nu vad o stire care sa pomeneasca despre 90k de ucigasi.
2.De ce sataniste? In GTA V din cate stiu la falsa moarte a lui Franklin este promovat crestinismul, facandu-i slujba. Daca poti pune Illuminati ca decor in masina, nu are legatura cu satanismul (si miturile, misterele sunt ca sa faca jocul mai interesant, totusi GTA V are peste 400k milioane de copii vandute).
3.Aia sunt ratati,daca ei traiesc la lumanare,treaba lor, dar sa nu se mai bage. Avand in vedere ca avem atata tehnologie, ar trebui sa profitam din plin de ea si sa o apreciem, sa multumim lui Dumnezeu ca a dat minte unor genii sa faca atatea sisteme complexe sa ne usureze viata de zi cu zi, dar dupa urma carora sa ne si distram.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma enerveaza adevarul, de ce?