| b34TdoWnLiV3 a întrebat:

Pentru a supravietui, ne agatam de tot ceea ce stim si intelegem.Si noi o numim realitate.Dar cunostintele si intelegerea sunt enigmatice.Acea realitate poate doar o iluzie.Toti oamenii traiesc cu presupunerile gresite.(Tot ceea ce am scris mai sus reprezinta daca o persoane poate avea incredere in alta, nu uitati toata lumea te poate insela pana la si cea mai apropiata persoana. Daca sunteti de acord cu mine dati-va cu parerea. Funda)

3 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Pentru a supravietui... trebuie sa mananci pită.
ne agatam de tot ceea ce stim... ca este hranitor.
si intelegem... ca nu tot ce zboara este bun de mancat.
Daca asta ar fi o enigma atunci tu ai fi fost mort.

| NoLiesJustLove a răspuns:

Nu chiar toata lumea.nu cred ca propria familie te poate insela

| b34TdoWnLiV3 explică:

Scuzati greselile.