| Razvan a întrebat:

Pentru ca azi e ziua Recunostintei cred ca ar fi cazul sa le multumim celor care au fost, sunt si vor fi mereu daca nu langa noi, macar in sufletul nostru.
Si da, stiu ca Ziua Recunostintei e o sarbatoare nationala americana si nu are nicio legatura cu Romania doar ca mi se pare frumos sa spunem cateva cuvinte despre cei dragi

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

La mine in fiecare zi este ziua recunostintei pentru cei care mi-au adus un pic de bine in viata. Cat despre americani...scuze, nu-i cunosc asa cum nici ei nu cunosc lasata secului pentru postul Craciunului de la noi. Avem suficiente sarbatori frumoase si care dainuiesc de multe veacuri. Daca nu auzeam despre Sf Valentin...nu sarbatoream Dragobetele nostru drag. Nu te supara pe mine te rog dar sarbatorile noastre sunt mult mai vechi decat toata istoria americanilor. Sa-si manance curcanii lor sanatosi1

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Si eu voi manca curcanul impreuna cu harciog...plangeti voi si pentru mine.big grin

cami
| cami a răspuns:

Ai umplut curcanul?
Am foarte putine persoane care merita multumirile mele : parintii mei, dirigintele meu (din generala), actuala mea prof de franceza, si tipului care imi da intotdeauna prioritate [frate, niciodata nu ma lasa se intru dupa el laughing ]

| cascadorys a răspuns:

Sunt de acord... e chair frumos...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint interesat enorrmmm dar numai de curcan nu stiu ce naibii...