| SunShine_3102 a întrebat:

Pentru ca intr-o intrebare anterioara am primit raspuns ca gaina cu cocosul se imperecheaza, acum urmeaza intrebarea: Cum se imperecheaza?

Răspuns Câştigător
| ioanaioana a răspuns:

Cocosul imobilizeaza gaina, de obicei prin folosirea ciocului cu care se prinde de penele gainii din regiunea cefei. Picioarele, si pintenul cocosului sunt fixate inapoia aripilor gainii, tot cu rol de imobilizare. Dupa imobilizarea zburatorii nefericite (atentie mare: gaina nu are orgasm, deci sa nu intrebi asta in intrebarea urmatoare) are loc copularea propriu-zisa in care cocosul isi depune materialul seminal in oviductul gainii (repet- nefericite).

Stiu cai ciudat laughing

2 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Prin consens, daca nu-i prin ograda vreun alt cocos.In cazul acesta gaina se resemneaza si-si zice, privind apriga lupta, precum iubita lui Baba Novac:
"Ca oricare-o birui
Tot un barbatel mi-o fi!"Intre OK si KO!

| Arthur a răspuns:

Găina tot cu unul iar cocoşul tot cu alta.