| adelina_6382 a întrebat:

Pentru ca prietenele mele mau lasat din cauza lui...sunt singura si nimeni sa ma sprijine moral...ma indepartat de toata lumea si m-a lasat sa ma apropii doar de prietenii lui.

4 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Imparte-ti timpul intre prieteni si prietenele tale... Impacate cu ele.

| Cryssy a răspuns:

Imi pare foarte rau... din cate inteleg el nu te lasa sa ai prietene sau cum? si te indeparteaza de toti... :O... Draga mea nu are niciun drept...gandeste-te foarte bine ca prietenii sunt greu de gasit...

| Dan a răspuns:

Trebuie sa cauti solutia cea mai buna pentru voi, IMPACAREA, ai sa vezi cum se schimba totul in viata voastra.Prin impacare omul devine mai bun.Ai grija de tine!

| Dara a răspuns:

Vorbeste cu prietenul tau si incearca sa ajungi la o intelegere cu el, nu are nici un drept sa te indeparteze de persoanele care iti sunt dragi. Mai incolo v-a dori sa-ti limiteze si timpul petrecut cu parintii. Daca te iubeste va intelege ca ai nevoie sa comunici si cu alte persoane, nu doar cu cele impuse de el. In cazul in care refuza sa discute... poate ar fi timpul sa iti faci putina ordine in inima, sa fii sincera cu tine si sa te intrebi ce-ti doresti cu adevarat de la viata. Doar tu stii cel mai bine cum e relatia voastra si cat de mult te respecti.
Nu lasa pe nimeni sa-ti impuna cum sa gandesti, cu cine sa te intalnesti si ce sa vorbesti cand esti undeva. Viata e scurta, ai sa te trezesti ca a trecut pe langa tine si tu nu ai stiut cum sa te bucuri de ea.