| Awwwww a întrebat:

Pentru cei care au mai comandat carti de la editura Delfin, cat este transportul? Nu gasesc niciun site despre asta si zice numai nr. de telefon; ca vreau sa-mi comand o culegere.

1 răspuns:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Pai mai omule, da-le telefon si intreaba-i. Editurile zdravene la cap folosesc de obicei Cargus fiindca ei transmit documente de obicei, carti, colete relativ mici. In conditiile astea si functie de colet poate costa 8, 9 sau pana la 15 lei. Prin Fan Curier poate fi si 20 de lei, oamenii se respecta cica desi serviciile lor in unele judete sunt jalnice.

Poate poate ai noroc sa trimita si prin posta caz in care ar fi doar vreo 8 lei, in mod normal posta ar fi costat mai putin insa... tarifele au cam explodat de prosti ce sunt.

Insa da-le telefon si iti spun ei exact, ce mare lucru.

Dar de ex aici ai un site cu carti editura Delfin

http://www.librariaonline.ro/edituri/delfin

livrarea e 8 lei prin posta, va trebui sa te duci sa ridici coletul iar prin Cargus 13 lei ti-l aduce la usa.

http://www.librariaonline.ro/shipping.html