Abh
| Abh a întrebat:

Pentru cei care sunt mai vechi, am observat o chestie. Cu cat mai multe raspunsuri am la activ, cu atat scad intrebarile la care sunt motivat/calificat sa raspund. Ma indrept pe zi ce trece spre zero.
M-am gandit la niste factori care cauzeaza asta:
- cresterea numarului de utilizatori in astea cinci luni de cand sunt membru >- se raspunde calificat la intrebari inainte sa am eu ocazia de a o face
- lipsa interesului din partea mea >- evit intrebari la care altadata as fi raspuns, pentru ca nu mai am rabdare sa sintetizez informatiile din surse
- scaderea calitativa a intrebarilor >- daca faci sex anal nu ramai insarcinata!
Sunt curios daca si alti utilizatori cu multe raspunsuri simt fenomenul asta.

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Abh nu pleca si tu!crying
Inteleg punctul tau de vedere si ai dreptate ca nu mai e la fel cum era inainte site-ul. Dar unii dintre useri chiar au nevoie de ajutorul nostru. Mie inca nu mi-a pierit entuziasmul desi am avut o perioada in care ma cam lasasem de TPU si el de minelaughing
Sa continuam impreuna sa-i ajutam in ciuda tutoror motivelor pentru a nu o facebig grin

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Te inteleg. Si eu uneori ma simt cam la fel. Sunt tot mai putine intrebari care ma provoaca, la care raspund cu o placere deosebita. Sper sa nu devin total apatica in timp. thinking

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi se intampla si mie, mai ales din cauza ca evist sa sintetizez niste informatii pe care le stiu, dar mi-e lene sa le pun in fraze coerente si stiu ca le va lipi cineva luate de pe Google. Cu calitatea intrebarilor am rareori probleme, fiindca pana la urma consider ca lipsa de informatii, orict de mult ar friza tampenia crasa, poate fi remediata.

| Barajag a răspuns:

Ce rost are sa raspund la o intrebarea care a mai fost pusa de zeci de ori, ce sfat ii pot da acelei care a intrebat"daca am facut sex anal, raman insarcinata?"sau "cum arat in poza aceasta?"
Raspund unde stiu, nu are rost sa-mi bag nasul unde nu-mi fierbe oalabig grin
O zi cat mai buna sa ai!

| Vizitiul a răspuns:

E normal, apare monotonia!

Abh
| Abh explică:

Nu am de gand sa plec nicaieri, eram doar... nedumerit.

Abh
| Abh explică:

Stai linisitit ca si eu incerc sa-i ajut pe astia cu siteurile la Tehnologie, dar cand ii vad ca intreaba "cum imi fac un site?" imi vine mor. Eu citesc carti pentru asa ceva, ei vor un raspuns in trei randuri.

| madalicious a răspuns:

Deci, si eu fac acelasi lucru, cand vad cata prostie se baga unele intrebari, cum ar fi si alea cu sexul neprotejat si pe deasupra repetate de atatea ori, le evit, ca ma plictisesc si ma fac sa imi pierd rabdarea.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nici eu nu sunt departe. Dar la fel a fost si anul trecut, pana s-a stricat vremea afara si am avut nevoia suplimentara de comunicare am luat pauza. Dupa cum merg lucrurile, posibil sa mai dau si eu cate un raspuns din cand in cand pana in noiembrie, apoi poate mai des... dar sa nu ne facem planuri. Timpul liber petrecut cu prietenii la aer este folosit corect. Recomand cu incredere.

| Roby67 a răspuns:

Eu incerc sa ii ajut pe cei cu animale de casa, dar si acolo a scazut foarte mult calitatea intrebarilor. La o intrebare de genul: Mi-am cumparat ieri o broasca testoasa, cum sa o cresc? Plz help! Dau fundita", eu as putea sa raspund, dar as vrea sa ii dau persoanei respective 2 palme si nu un raspuns.

Răspuns utilizator avertizat
| dynasmile21 a răspuns:

Eu nu am multe raspunsuri, dar am aceeasi problema. Numai sunt motivata deloc sa raspund la intrebari, caci e plin de tampenii si m-am saturat sa caut intrebari unde merita sa raspund. Mai intru foarte rar pe site din cauza copiilor cu intrebari de genu':
-ma casatoresc cu X
-ma iubeste Y
-daca ma masturbesz cu matura o sa am gemeni
Sa fim seriosi! E plin site-ul cu tampiti(nu vreau sa jignesc pe nimeni insa nu am gasit un cuvant mai bun) si numai ai pur si simplu chef de ei.

| 16.laura.16 a răspuns:

Eu sunt la inceput deci nu mi se intampla.
Dar va inteleg pe voi, cei mai vechi. E absolut normal sa nu simti nevoia sa mai raspunzi la o anumita intrebare pe care ai mai vazut-o de mai multe ori in contexte diferite!
Problema apare in momentul in care nu mai raspunzi la intrebari din cauza ca spre exemplu esti expert si nu crezi ca mai are rost sa te,, complici,, cu anumite raspunsuri. Sau daca pur si simplu acest sait nu mai e pentru tine un mod de a ajuta ci de a pierde timpul.
Fiecare cu motivul sau, nu-i asa?

| 16.laura.16 a răspuns:

@Carmen eu te apreciam pentru raspunsurile tale dar acum ca ai recunoscut ca ti-a perit cheful...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi se intampla si mie acest lucru. Aseara, am aprins calculatorul si am zis sa intru pe TPU. Incercam sa mai raspund la intrebari. Scriam ceva si schimbam site-ul.
Ne-am cam spus cuvantul pe site, ne-am dat cu parerea in sute/mii de intrebari, deja ne-a pierit cheful. Am cunoscut reactia altora, nu ne mai asteptam la nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am observat si eu lucrul acesta.Au fost zile in care am intrat pe TPU si am stat 2 ore, fara sa gasesc macar o intrebare la care sa raspund.Principala cauza in cazul meu o reprezinta calitatea intrebarilor care scade considerabil pe zi ce trece, aceleasi intrebari puse de "n" la care m-am saturat sa tastez mereu acelasi lucru si majoritatea intrebarilor conversationale, care chiar nu-si au rostul.