| StrongHeart a întrebat:

Pentru cei plecati de acasa,din orasul natal, cum va simtiti? Va e dor de casa? Cum rezistati?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand termin socoteliile cu interesele in strainatate revin acasa si imi traiesc viata care mai ramane restanta

| Freya1 a răspuns:

Eu sunt doar la 100 de km de orașul natal si ma simt ca naiba.Dar posibil ca până în toamnă sa ma mut definitiv inapoi.

| StrongHeart explică (pentru Freya1):

O sa fie bine, ai incredere happy

| Endoryus a răspuns:

Nu. Nu mi-a placut niciodata Romania asa ca nu a avut de ce sa imi fie dor atunci cand am plecat. Mai am niste rude in viata. Cand nu or mai fi ei, nu cred ca o sa mai dau pe acolo deloc.

| StrongHeart explică (pentru Endoryus):

Totusi presupun ca aici iti sunt radacinile.
Iti inteleg frustrarea fata de Romania, la naiba, cu toti uram ce se intampla aici si privim cu nemultumire catre conducatori si invidie catre vest.
Nici cand erai copil nu ti-a placut? Nu stiu despre tine, dar cand eram copil chiar nu ma interesa situatia politica si financiara din Romania, nici nu stiam ca existau alte tari poate.De bine, de rau, de aici ne tragem.

| Endoryus a răspuns (pentru StrongHeart):

Nu, nici in copilarie. Pentru mult timp am fost ala linistit care invata mult, iti dai seama ca eram batjocorit de multi. Cand am plecat in adolscenta si m-am intors dupa ani buni, am vazut si mai multe chestii diferite. Supararile, frustrarile, educatia (sau mai degraba lipsa ei ), obiceiurile scarboase etc. Un sistem defect cap/coada. Apreciez mai mult cand ma intorc la mine acasa, in afara. Aici oamenii chiar au bun simt, sunt mai linistiti, isi vad de treaba lor. Nu o sa mint, nu toti sunt asa. Fiecare padure are buruiana ei, dar clar nu se compara cu rahatul din Romania.

| Dandinelle a răspuns:

Mai ales ca nu se știe când situația se va schimba, îmi e mai mare dor. Am inceput cu ai mei și cu bunica sa vorbim pe WhatsApp mai mult, sa ne sunam mai des. Sunt la aproximativ 3000km distanta și nu am găsit aici cozonac bun happy deci și dor de mancare

| viavo a răspuns:

Salut! Eu sunt iesit din tara din 2007, dar nu am nici un dor de casa. Pentru mine este ca si cum aici e casa mea si sincer nu vad de ce as veni inapoi in Ro. Tencuiala de pe cladiri iti cade in cap, gropile de pe strazi... ce sa mai spun de traiul din Romania? A fost frumos, dar acum nimic nu ma mai atrage.