| ionutz_3878 a întrebat:

Pentru mine viata e un chin, am 18 ani si nu am nici o iubita. Am un coleg care in fiecare zi face glume pe seama mea spunand ca inca nu am iubita la varsta asta. Eu sunt o fire timida,retrasa,nu prea socializez cu lumea foarte mult si poate acesta e cel mai mare defect al meu. Acest coleg e singurul care face misto de mine, ceilalti sunt baieti de treaba. Daca puteti sa ma ajutati cu un sfat pozitiv v-as fi foarte recunoscator. Va multumesc!

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ignora glumele colegului tau l si stai linistit ca cei al tau e pus deoparte

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da i una in moaca si se potoleste

| Wøodenpints a răspuns:

Viaţa nu e un chin, dar tu o vezi aşa pentru că îţi dă exact ceea ce meriţi.
Sfaturile pozitive nu-ţi sunt de nici un folos.

| Dariusuu a răspuns:

Heii, ai doar 18 ani de ce te grabesti?

Lasa-l pe el sa vorbeasca ca vorbeste pe degeaba, pana la urma e viata ta multi adolescenti sunt asa ca tine pur si simplu nu si-au gasit persoana potrivita.

Sunt foarte sigur ca vei gasi persoana de care ai nevoie. Ce-i al tau e pus deoparte. Capul sus.

Nu merita, succes in cautare.

O zi placuta iti doresc.

| WildDream a răspuns:

Ignora-l pe individ, se da si el rotund ca vai a avut el gagici si tu nu. Toate la timpul lor, o sa ai si tu gagici, numai sa-ti faci curaj sa incepi sa vorbesti si tu cu fetelewinking

| Nymeria a răspuns:

O sa vina si vremea t, sunt sigur, ca doar nu o sa mori fara sa te insorilaughing

Răspuns utilizator avertizat
| thetraveler a răspuns:

Esti la varsta in care iti poti decide viata.decide ce viata vrei sa ai si pune mana pe ea.ce doresti sa faci aia faci.fa si tu misto de acest coleg. daca vrei prietena fa-ti o prietena.tu ce ai nevoie in acest moment?

| Nutsu7 a răspuns:

Ignoral pe colegul acela