| anonim_4396 a întrebat:

Pentru rockeri/metalisti

Ce parere aveti despre industria metalului romanesc?

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

In prezent, multe trupe au inceput sa devina din ce in ce mai comerciale.Niste exemple triste ar fi Krypton si Voltaj, ce trupe au fost candva si ce au ajuns acum.
Dupa parerea mea, cea mai "underground" trupa de rock ramane Celelalte Cuvinte.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La pamant.S-au inchis multe combinate siderurgice.

| antonG a răspuns:

Dupa revolutie au privatizat-o fraudulos si a ajuns la fier vechi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am zis rockeri metalisti...trebuia sa spun rockul romanesc? scuze

| RockOrNothin a răspuns:

S-a duuuus în jos. Și totuși am ascultat și am auzit despre ceea ce a fost... Și-mi pare rău că nu am prins acele vremuri.
Adică, dacă stăm și facem un calcul, numai în 2013 au venit mai multe trupe străine decât au concertat de-ai noștri.