| neanicu a întrebat:

Pentru. un baiat ce a cunoscut o fata, merge la prima intalnire, ce este mai nimerit sa ii dea in dar? un trandafir? mai departe... cand baiatul este invitat acasa la fata, deci ii intalneste parintii, ar fi potrivit un buchet de flori pentru mama ei? opinii, idei, pareri, sugestii, multumesc

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

O floare dar sa nu fie impachetata si daca se poate sa fie de culoare alba cea ce reprezinta sinceritate si in acelasi timp eleganta Cind baiatul se duce acasa la fata obligat un buchet foarte mare de flori amestecste in buchet; trandafiri garoafe lalele etc ambalate foarte artistic Celor de generatie veche le place acest sti de lucru, Iar pentru tatal o sticla de bautura destul de fina cum ar fi un martini de exemplu, Si aici conteaza foarte mult cat vorbesti si ce vorbesti Asa se spune ca daca vrei sa gresesti putin vorbeste mai putin Asa ca i-ti doresc succes Pa

| gabriela a răspuns:

Exact cum ai scris...este totul potrivit. Mai trebuie sa ia cu el respect si discretie, modestie si farmec. Succes!

| fosa.poplitee a răspuns:

Nu trandafir, multe crizanteme albe! big grin Da, un buchet de flori pentru mama happy Sa fii imbracat decent (o camasa, un tricou polo, blugi, daca ai pierce da-l joslaughing ). Si cand il saluti pe tata sa pari sigur pe tine si matur si capabil sa ai grija de fie'sa.

| fosa.poplitee a răspuns:

Martini nu e pentru barbati. pentru tata nu lua nimic, vei mai avea ocazii. in schimb, strange-i mana cu siguranta si convingere!