| Gogu06 a întrebat:

Pentru voi care este principala calitatate, sau care sunt calitatile ce genereaza succesul unei persoane.
Banuiesc ca aveti oameni in jurul vostru care au succes, prieteni, parinti, frati, vecini, rude de tot felul, ori poate chiar voi, nu mai zic de TV o groaza de exemple de oameni de succes.

Care credeti ca sunt indicatorii ce le-au asigurat succesul acelor persoane?

5 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Sunt de părere că oamenii sociabili și deschiși au mereu succes.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Succesul vine mai mereu muncind. Sau asa se zice. laughing

| Roxin a răspuns:

Singurul factor de care depinde succesul,in mod ironic sau ciudat,esti chiar TU! happy
Daca pui un pahar pe masa, unde o sa il gasesti a doua zi? happy
Succesul il atingem prin vointa noastra, prin actiuni si prin depasirea idealului de noroc sau soarta. Soarta ti-o faci tu de cele mai multe ori si tot ce e in jur e influentat de tine. Asa ca, daca vrei sa ai succes, trebuie sa muncesti din greu si sa iti pui in valoare toate calitatile. Cauta un echilibru tu cu tine si o sa vezi ce se intampla! Eu asa am reusit!
Zi faina!

| Gogu06 explică (pentru Roxin):

Felicitari!
In ce domeniu ai ajuns sa ai succes?

| Roxin a răspuns (pentru Gogu06):

In telecomunicatii. Nu dau numele companiei,insa pot spune ca am ajuns unde am vrut intr-un timp relativ scurt prin munca, impunere si control de sine bun.
Pot spune ca mi-am adunat o armata de prieteni, cunostinte, oameni pe care nu ii cunosteam ma aprecieaza pentru ceea ce fac sa ii ajut. Se poate, orice se poate doar daca tintesti acolo. happy