| anonim_4396 a întrebat:

Pentru voi conteaza studiile unei persoane?

10 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nu

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, conteaza caracterul. Degeaba ai 2 mastere și un doctorat dacă nu stii sa te comporți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu neapărat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde. Daca intervievez pentru un job de fizician nuclear, sigur ca conteaza.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si intr-o relatie?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

Da. Trebuie să aibă măcar un domeniu la care se pricepe foarte bine, nu să fie cel mai bun dar printre cei mai buni. Sau anumite calități, trăsături plăcute.
Știu să iau ce e mai bun din oameni. Indiferent că e vorba de prietenie, amiciție, business.

Dacă te referi la studii acadamice, absolut deloc. Înțelepciunea o găsești și la un homeless analfabet, dacă știi să o cauți.

| Mihaita2002 a răspuns:

Normal.In unele cazuri mai mult, in altele mai putin.
Depinde de persoana!

| Bellegar a răspuns:

Nu