| andreea1valentina6768 a întrebat:

Pepsi contine calcium, proteine sau vitamine?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu prea, detalii:

Apă carbogazoasă - Aproximativ 90% din Pepsi-Cola este apă. Partea carbogazoasă este dioxidul de carbon purificat, care dă băuturii "bule".
Zahăr - gustul dulce al Pepsi-Cola Clasic provine din zahăr. Pepsi-Cola Zero Zahăr însa nu are zahăr, fiind îndulcit cu un amestec de îndulcitori intenși, hipocalorici.
Colorantul caramel - Este făcut special pentru Pepsi-Cola, pentru a da băuturii culoarea sa caracteristică.
Acidul fosforic – conferă băuturii acea senzație de gust înțepător. Acesta conține fosfor, care se găsește și în lapte, brânză, precum și în compoziția sistemului osos.
Cafeina - Amestecul gustos din gustul Pepsi-Cola provine din cafeină.
Aromele naturale - amestecul de arome naturale este esența formulei secrete a Pepsi-Cola

| oglindasultanului a răspuns:

E otrava

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conține vitamina Zahăr.