| LoudLegend25 a întrebat:

Salut, am cumparat si eu niste proteine so vitamine si am 17 ani fac in vara cea lalta 18 ani si am loat proteine "Gigant Pro Mass si Creatina Pro Mass, Cell Fx + 2 cutii de capsule cu Calcium Plus si nu stiu daca o sa imi cauzeze cu ceva big grin, am facut o luna sau 2 sala si am loat la sala Proteine si Creatina si nu mi s-a intamplat nimic, ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Logic ca nu ca nu intelegi ca masa musculara nu are de ce sa creasca daca s-a adaptat plus ca masa musculara creste prin sinteza proteinelor, proteinele se metaboliseaza o parte, o parte se ard, cand dormim organismul nostru reface masa musculara daca facem multe execrtiti chiar si cu greutati mici
http://www.steroizi.ro/......musculara/
plus ca e genetic, asa ca poti baga sport ca la un moment dat apare o gena care opreste cresterea masei musculare, trist stiu
https://www.youtube.com/watch?v=dChhzNGHgnA

| Cosmin86 a răspuns:

Alimentatia conteaza 90 % si suplimentele conteaza 10 %.

Detaliezi foarte mult ceva ce conteza 10% si nu mentionezi NIMIC despre ceva ce conteaza 90%... si apoi te miri ca NU ai rezultate happy

Cate fripturi mananci pe zi? Cati carbohidrati? Mananci de 5-6 ori pe zi, mese consistente?