| Hyacinth a întrebat:

Persoanele care iau tratamente psihiatrice pot conduce?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde ce medicamente iau. Unele calmante tari, scad timpul de reacție, iar atunci nu poți conduce.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur.
Adica depinde de ce tratament si ce pastile folosesc. Doar in cazurile mai grave se acorda tratament in care nu ai putea sa conduci.

Mai sunt si unele, nu foarte grave, in care provoaca somnolenta, parca si acolo este ceva.

Dar oricum, nu as zice ca tine in mare de tratament psihiatric. Adica daca se ajunge sa fie vorba sa nu mai conduca cineva, cred ca se intampla pana sa ajunga la psihiatru.

| oglindasultanului a răspuns:

Cica ar cam fi ilegal, dar omu de rand nu prea tine cont de aceste legi.