| deeeeeebora a întrebat:

Ce crezi despre persoanele carora tutunul le conduce viata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| saymoon a răspuns:

Mai mult ii compatimesc de
cat sa i hulesc, deoarece ei se lasa influentati si condusi de tutun. Iar asta e un viciu, de care se scapa greu daca nu ai o vointa de fier si putere de autocontrol.
Doar atat, dar e greu pentru ei, deci cine suntem noi ca sa judecam. Fiecare cum ii permite buzunarul si mai important...sanatatea.
Numai bine.

4 răspunsuri:
| andrey910 a răspuns:

Ce sa cred? Au devenit dependenti si nu se mai pot lasa.

| foxi a răspuns:

Persoane neinformate si fara vointa!

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Ca...au suficienti bani sa si-l procuretongue(in afara faptului ca sunt lipsiti de ambitie, vointa, bla bla bla, cum aud mai mereu). Eu una, fumez pentru. ca imi place, nu stiu in ce masura sunt dependenta, dar cred ca, daca as vrea sa nu mai fumez, as face-o.

| cssandreea a răspuns:

Ca au luat-o pe o cale gresita.winking eu nici macar nu suport fumul de tigara, dapai sa. fumez.laughing))
le.as recomanda sa insi puna vointa la incercare si sa se lase de tutunwinking daca chiar nu pot, ar putea incerca niste tratamente sau plasturiwinking happy
Principalele efecte ale fumatului de tutun (principala modalitate de consum) sunt mărirea riscului de cancer la plămâni și de boli cardio-vasculare.winking