| MomaieLoveGogaie a întrebat:

Personajele Rose si Jake din filmul Titanic chiar au exsistat sau sunt fictive? Daca da, imi poate lasa cineva o scurta biografie a lor?

9 răspunsuri:
| alessia a răspuns:

Sunt fictive logic.ca doar jake a murit.cum putea sa mai faca filmul? (filmul s-a facut dupa ce s-a intamplat scufundarea titanicului)

| haiZI a răspuns:

Filmul Titanic se bazeaza pe fapte reale, deci da.

| MomaieLoveGogaie explică:

Deci faptul ca personajele sunt interpretate de actori iese de la sine din moment ce Kate Winslet si Leonardo DiCaprio au mai fost vazuti si in alte filme(nu ma refer neaparat impreuna), dar intrebarea in sine se refera la ideea ca personajele interpretate de ei chiar au exsistat pe adevaratul vas Titanic, inainte de scufundare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da au existat rose a murit in 1997 nu ai vaz filmul?:dbatrana aia care povestea era rose si a sp ca ad exista deci, un jake dar e fff trist filmul mai bine mureau amandoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana acum sunt prea putini dovezi ca aceste personaje ar fi existat, insa exista un barbat Joseph Dawson care a murit in scufundarea vaporului si se considera ca el fiind Jake. In schimb capitanul Edward John Smith a existat cat si fanfara care a cantat pana in ultima clipa, totul este dupa intamplarea adevarata mai putin povestea de dragoste dintre Rose si Jake... pe Google gasiti mai detaliat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt adevarate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-ne cu fleacuri de-astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai titanic a existat dar pe cei 2 indragostiti i-au bagat ei.

| raduadelin a răspuns:

Din cate am citit sunt fictive. Povestea de dragoste dintre cei doi a fost creata de James Cameron.Pe vas a existat un J. Dawson:Joseph Dawson dar nu Jack Dawson. Oricum filmul e o adevarata capodopera.