| ka2 a întrebat:

Peste 3 luni am nunta si trebuie sa fac invitatiile. Ma ajutati cu un text pentru invitatie? O poezie, o chestie draguta. Va multumesc!

7 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Casa de piatra si multe realizari :)
http://www.e-mariage.ro/invitatii_nunta.html

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Pastrez si acum invitatia la nunta celei mai bune prietene. Textul e cam asa:
"Noi ne casatorim
Luminita si Radu
Daca nu va vine sa credeti, daca vreti sa va bucurati
si sa va emotionati alaturi de noi,
atunci va invitam in data de 20 iunie pe rand la:
Cununia civila de la Starea Civila, ora 17, 00
Cununia religioasa de la Catedrata ortodoxa, ora 18, 00
Cununia gastronomica, bahica si muzicala la Regal, ora 20, 00
Au fost primii care ne-au crezut,
Maria si Mihai, nasi
Va rugam sa confirmati participarea dumneavoastra pana la data de 31.05.
La urmatoarele numere de telefon: 0722 si 0766"
Textul trebuie sa va caracterizeze cumva, sa fie in ton cu voi. Sunt convinsa ca o sa alegeti impreuna ceva frumos. Dumnezeu sa va binecuvanteze dragostea!

| dulshe a răspuns:

Casa de piata

| Brigitta a răspuns:

Ultima invitatie care am primit-o suna asa: Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia raiului.

| GreenSky a răspuns:

Lasa-mi id-ul tau de mess intr-un mesaj privat si iti trimit eu una superba...love strucklove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Casă de piatră și multă fericire că de restul vă îngrijiți voi.
Intră pe invitațiidenuntă. ro și găsești toate nebuniile sau mergi la centrele foto și ei au o gamă variată de invitații drăguțe și haioase.
Numai bine în viața în doi, apoi în trei și așa mai departe până la adânci bătrâneți.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti gata sa ne ajutati sa ne luam apartament? Va asteptam cu euroii, dar si cu mult drag, cu chef de dans si de distractie (si mai putin sa mancati, e criza) in data de... cand ne veti vedea punandu-ne unul celuilalt catuse eterne in chinul frumos care se numeste casatorie. Politistii de serviciu, platiti de parintii nostri, vor fi... Nu uitati euroii! Si ca sa fim siguri ca veniti va lasam si doua numere de telefon sa ne reconfirmati atasamentul fata de planurile noastre.