| Crisyy a întrebat:

Pisica mea a facut odata pipi in ghiveciul cu flori, si n-as vrea sa isi faca un obicei, cu ce as putea da pamantul incat sa nu mai faca acolo? dar sa nu moara floarea.

Răspuns Câştigător
| SnowBella a răspuns:

Pisicilor le place sa isi lase semnatura peste tot prin casa, astfel incat sa`si marcheze teritoriul. In majoritatea timpului, ele fac acest lucru frecandu`si picioarele, obrajii, fata si coada, de diferite locuri de prin casa. Dar cateodata isi "uita" vechile obiceiuri de a merge la toaleta. Nu tipa la ea si nu o lovi. Nu vei reusi decat sa-i maresti nivelul de stres si probabil o vei stimula sa faca si mai multe marcaje. Ar fi ideal sa uzi pamantul, dar si mai bine ar fi sa pui niste coji de portocale, grepfrut sau alte citrice la radacina florii (pe pamant). Pisicilor le displace mirosul acestora si, astfel, s`ar putea dezobisnui de acest obicei prost.

2 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

E simplu.
Încearcă să îți dresezi pisica, folosind o cutie cu nisip.
O să îi placă happy

| Valenttina a răspuns:

Pai Roxette, amuzant cazlaughing...in primul rand cred ca ar trebui sa schimbi pamantul la floare,inlocuieste-l cu ceva proaspat, si ud-o.Iar cu pisica, incearca sa ii pui o cutiuta cu putin pamant dedesubt si deasupra nisip.winking:*succes