nony
| nony a întrebat:

Poate cineva/ceva in lumea asta sa va influenteze atat de mult incat sa va schimbati comportamentul fata de cei din jurul vostru?
Sa vá amintesc ca ¨Lupul isi schimba pielea, dar náravul...¨?

Răspuns Câştigător
| Georgiana2905 a răspuns:

Hai sa ne gandim bine. Nu zic nici nu nici da. Sunt situatii si situatii.
In cazul meu deoacmdata nu, nu ma poate schimba nimeni. Zic asta pentru ca trecand prin multe si avand fel de fel de prieteni, familia, iubitul, etc niciunul din acestia nu a reusit sa ma schimbe total. Schimbari minore au existat in comportamentul meu dar schimbari radicale nu si nici nu cred ca au cum exista atata timp cat tu esti tu iar exista o varsta de la care nu ai cum sa iti schimbi caracterul, fiind deja modelat.

13 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Nu, poate doar pentru cateva clipe, insa in totalitae si fata de toata lumea, in niciun cazbig grin

kratos
| kratos a răspuns:

Recunosc ca sotia mea ma poate schimba deoarece stie f bine cum sa ma conduca iar eu sunt multumit de ea si de cum ma conduce.

| Gabry a răspuns:

Nu.
Mereu mi-am dorit(inca imi mai doresc) sa fiu ca oamenii pe care ii admir mult! Cateva zile reusesc, dar, dupa revin iar la obiceiurile melesad!
Desi...parca...nu stiu, pentru ca eu de obicei sunt influentata negativsad

| snepy a răspuns:

Da, daca imi schimb anturajul, da imi schimb comportamentul

| amaadina a răspuns:

Nu prea e adevarata faza cu 'Lupul isi schimba pielea, dar naravul ba'...
Pe mine o singura persoana m'a schimbat in totalitate... fostul meu prieten...

| eek a răspuns:

Probabil ca nu pot.am o vointa de fier...si imi sustin ideile cu orice pret.deci nu cred... desi multe persoane au incercat sa ma faca sa nu mai fiu atat de ironica.cinica.rece si nepasatoare... dar n au reusitstraight face

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Banul cred ca este cel mai mare influent, te face din om ne-omlaughing), apoi mai depinde si de principiile fiecarei persoane.Eu ma indragostisem de un baiat...si ajunsese-m intr-un hal fara de hal...nu mai ascultam pe nimeni, nu mai vedeam...eram doar pentru el...pana sora mea mi. a deschis ochii ca nu era pentru mine.Deci in concluzie. Da te poate schimba.sincerhappy

| ariana10 a răspuns:

Da o fosta,, prietena" facea asta mereu cu mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cei din jurul nostru este important sa ne purtam mereu frumos si cu respect daca asta vrem sa primim si noi de la ei. desi in ziua de azi daca o sa-i spui o vorba buna unei persoane ea o sa o foloseasca impotriva ta. oh go on
Si e important sa te schimbi in bine atunci cand e nevoie si atunci cand simti nu doar pentru ca e nevoie ca sa fii acceptat intr-o gasca. Cine te va vrea alaturi de el in viata te va accepta asa cum esti. Cu defecte si calitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei nu, comportamentele se modeleaza, participa multi factori la asta, cultura educatia in familie, anturajul, casatoria cu cineva erudit trait in alt mediu, lupul despre care vorbesti n-a fost la scoala, in padure dalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cineva poate sa imi schimbe comportamentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... Dumnezeu

| GOLDEN a răspuns:

Nony, dupa parerea mea, naravul lupului e una, iar comportamentul tau fata de cei din jur e alta. Ce pot eu sa spun referitor acest fapt, este situatia mea personala, care s-a intimplat nu de mult cu mine. Eu am fost in Polonia intr-o vizita de studiu pe vreo 10 zile. Cind am venit de acolo, eram parca amortita, ametita de comportamentul oamenilor de acolo in comparatie cu comportamentul celor de la noi. Acolo, (de fapt pot spune ca in tarile civilizate si cu o cultura inalta a populatiei este asa) persoana, pe strada daca mergind pe linga tine si vrea sa treaca inaintea ta, isi cere scuze (Toti), daca te-a atins cu o sacosa iar isi cere scuze etc... insa cind m-am intor acasa - am zis - oamenii pe strada poate sa mearga, sa te lovesca, sa te calce pe picior, daca-i raspunzi poate sa te trimita la toti dracii si pe deasupra sa mai fii numit intr-un fel neplacut. Crede-ma te rog ca chiar mi-am schimbat total impresia si comportamentul fata de cei din jur. Ma stradui sa fiu mai atenta, ce fac si cum fac si sa nu ating pe nimeni ca stiu ca as putea primi inapoi (fiindca asa e la noi). Stiu ca multi nu vor fi de acord cu mine, Dar, aceasta pur si simplu e parerea mea, si va rog foarte mult sa nu primesc complimente neplacute pentru aceasta.