| AleXandrUavfc a întrebat:

Poate cineva sa imi dea cateva motive reale, pentru care te face sa crezi in dumnezeu?

5 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Daca ai incredere in El te face sa te simti bine si sa depasesti problemele. Daca nu simti ca exista nu are rost sa cauti motive reale, doar spirituale.

| TheStory a răspuns:

Noi nu stim daca el exista cu adevarat si tu vrei motive sa crezi in el.

| Satango a răspuns:

Buna!
Pentru tine ce inseamna ``motive reale``?

Faptul ca existi este un motiv foarte bun.
Minunile aratate de catre Dumnezeu de ex icoana gasita a Maicii Domenului in trunchiul unu copac :
http://www.youtube.com/watch?v=bXDzSGn7wkw

Biblia!
Si multe altele!

| AleXandrUavfc explică (pentru Satango):

Bun. exist. dar... pot fi creat de altceva, nu de dumnezeu. adica nu poti dovedi ca eu am fost creat de dumnezeu.

| Satango a răspuns (pentru AleXandrUavfc):

Tu traiesti datorita mamei tale. Intrebarea corecta este: Cum exista viata? Deocamdata nu se stie sigur. Dar eu stiu ca Dumnezeu a creat viata asa cum spune in Biblie primii oameni Adam si Eva. Ai alte dovezi? Ai zis ca exista Dumnezeu daca chiar crezi in asta atunci ar trebui sa crezi si in puterea Lui.