| MonicutZZa a întrebat:

Poate cineva sa traduca ceva PERFECT din romana in engleza? Am scris niste cantece dar le vreau in engleza...Please, help me!

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Versurile NU pot fi traduse perfect. Ceea ce rimeaza in engleza, nu poate rima si in romana. Plus ca, fiind versuri de cantece, au un anumit ritm, care in romana nu se poate pastra.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Doar tradus nu prea ai cum. Tradus si adaptat, da.

| Shery a răspuns:

Try me smug

| Shery a răspuns:

Dar cred ca ar fi sunat mai bine daca le-ai fi scris direct in engleza... eu asa fac :p

| Milk Swan a răspuns:

Pai, poti incerca www.dictionar-roman.ro dar nu poti sa iei traducerea cu copy si apoi paste, pur si simplu nu te lasa! Succes!
Eu scriu o carte, si am doar 11 anisori!