| anonim_4396 a întrebat:

Pornind de la întrebarea precedentă:
https://www.tpu.ro/......elorlalte/

De ce ar giugiuli un patron o angajată în văzul celorlalți angajați, fără să se ferească de aceștia?
O face or din inconștiență ori ca să sfideze?
Nu-și dă seama oare că atât el cât și ea vor fi expuși bârfelor, mai ales dacă ambii sunt căsătoriți?
Chiar nu înțeleg un astfel de comportament.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In timpul programului si in vazul colegilor e neprofesionista giugiuleala intre oricine.
Cu atat mai urat cand e vorba chiar de administratorul societatii.
Nu e nimic de inteles, vorbim despre o persoana necalculata/neinteligenta. Giugiuleala aia nu aduce nimic bun in societate, si trezeste dezavantaje: barfe, liber la giugiuleala pentru restul, denigrarea angajatei giugiulite.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Is unii pe care nu ii intereseaza cine ii vede, si cred ca pot face orice doar pentru ca is patroni. Probabil e satul de casnicie si cauta alternative, iar o angajata e mai inclina sa zica da ca nu o concedieze.

| Emma30555 a răspuns:

Pentru ei nu este ceva grav, nu le pasa de barfe, si nici nu au relatii atat de controlate.

| Hammurabi a răspuns:

Prostie. Pură prostie.
Atât îi duce mintea.