| Aldutssss31 a întrebat:

Voi in cat timp ati reusit sa va angajati? De câteva săptămâni incerc si nu am fost angajată pana acum.

8 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Depinde de job, de locatie, de cat se cauta acel job, sunt mai multi factori, nu prea se aseamana un caz cu altul.
Cu pandemia asta se gaseste mai greu de munca, dar cum am zis, depinde in ce vrei sa te angajezi, pe ce post vrei?

| Nirvanaaa a răspuns:

Relativ repede, am căutat in jur de 1 luna. Dar am făcut interviu cu firma apoi cu managerul locatiei, apoi medicina muncii. Pana m-am angajat propriu zis a durat ceva ( cam 2 luni).

| romeo78 a răspuns:

De angajat vă puteți angaja în o zi.
Problema este că trebuie să îndepliniți niște condiții: experiență în domeniul la care doriți să lucrați.
Acceptați o perioadă de probă.
Nu aveți pretenții salariale de la început.
Disponibilitate de a lucra ore suplimentare.

| Aldutssss31 explică (pentru romeo78):

De unde sa am am experienta la nici 19 ani?

| romeo78 a răspuns (pentru Aldutssss31):

Vă cunosc vârsta, eu doar am dat un răspuns general.
Am trecut prin ce treceți dumneavoastră și m-am angajat foarte greu după terminarea liceului. Un avantaj a fost șomajul, iar de acolo am fost trimis la curs de calificare care a facilitat angajarea mea ulterioară.

| Adrian5575 a răspuns:

In aproximativ 3-4 saptamani m-am angajat. O sa iti gasesti pana la urma un loc de munca. E mai greu in perioada asta pentru ca este decembrie si este si pandemie.

| geoor a răspuns:

Dacă ai "prieteni" te angajezi repede. Încearcă să vorbești cu rude, cunoștiințe, prieteni și vezi ce îți zic. Eu unul am așteptat câteva săptămâni până am întrebat un amic și am reușit să găsesc ceva.

| AlexN77 a răspuns:

In jur de 6 luni a durat job hunting-ul pana sa ma angajez la primul meu job.

Ultimele studii find facultatea.