| anonim_4396 a întrebat:

Pot lasa un mesaj cuiva pe facebookul lui? Cum (nu vreau sa i trimit cerere de prietenie)

Răspuns Câştigător
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Numai daca el are setat sa primeasca mesaje de cei care nu-i sunt prieteni. Daca e asa iti v-a aparea un buton pe prpofil, langa butonul de adauga prieten cu "trimite mesaj" si acolo iti v-a aparea o casuta unde ii poti scrie. Bafta!

2 răspunsuri:
| TheRealDaniel a răspuns:

Da. in dreptul unde iti arata sa trimiti cerere scrie "mesaj"

| Beebeeee a răspuns:

Dai pe profilul acelei personae si vezi ca in dreapta profilului sunt 2 optiuni " Adauga prieten" sau " Mesaj" si daca dai click pe mesaj o sa iti apara o caseta, scrii in caseta aia ce vrei sa ii spui persoanei respective si faci din nou "click " pe trimite! Baftaa, o zi buna! :*