| anonim_4396 a întrebat:

Pot plati pe Ebay.uk cu card BCR?
Care sunt modalitatile de plata?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cu ce prefera vanzatorul. Unii vor plata sa fie facuta prin cont de Paypal, altii cu deposit facut direct in contul lor bancar. La tranzactiile unde se secifica doar " pick up", plata se face cu bani la ridicarea produsului.
Dar, daca ai cont de Ebay, trebuei sa-ti afci si cont de Paypal, sa-l confirme Paypalul si abia atunci poti incepe sa cumperi sau sa vinzi. Procedura dureaza cateva zile, cu retragerea celor $2 de catre Paypal, sa vada clar ca este un cont bancar valid si apoi iti dau ei un cod care apare in urma tranzactiei in statamnetul tau bancar, cod care te intorci si-l pui in Paypal, ca confirmare a platii. Dupa acest pas, Pauypalul iti da cei $2 retasi in prima operatiune, si din acel moment, poti sa cumeperi saus a vinzi pe ebay.