| Elenutxz19999 a întrebat:

Poti bloca contul unei persoane de pe Facebook? Si daca ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Probabil ti-a raportat cineva contul la administratorii site-ului si ei ti l-au blocat. Acum fa si tu acelasi lucru, adreseaza-te lor pentru a-l debloca. Cine ti-a facut asta a vrut sa faca o gluma proasta, el considerand amuzanta treaba asta.

15 răspunsuri:
| Iulian03 a răspuns:

N-ai cum sa il blochezi.

| LolaLollita a răspuns:

Daca ii blochezi contul, atunci nu vei mai vedea nimic din postarile acelei persoane si viceversa. Nu-ti va mai vedea profilul, nimic.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Sigur ca poti bloca contul, iar din moment ce este blocat nici tu si nici acea persoana nu o sa va mai gasiti conturile de facebook, ele aparand ca fiind sterse. Este o solutie buna blocatul unor conturi pe facebook si eu fac asta uneori.
Mult succes!

| Elenutxz19999 explică (pentru PangeeaRogvaiv):

Stiu dar eu am uneori contul blocat pentru 30 de zile si ma intrebam dc stiu si eu cu blocatul dar eu nu ma refer la asta, banuiam ca pot sa blochez contul unei persoane si ea sa numai poate trimite mesaje si sa adauge prieteni in lista pentru 30 de zile, eu intrebam cum poti sa faci asta si daca se poate in primul rand

| PangeeaRogvaiv a răspuns (pentru Elenutxz19999):

Da poti. Intra pe contul tau de facebook la Privace Setting si undeva in partea stanga ai optiunea Bloked.

| PangeeaRogvaiv a răspuns (pentru Elenutxz19999):

Dar de ce nu blochezi definitiv contul respectiv? Te mai incurci cu 30 de zile? Blocheaza-l si gata, ai scapat de grija. Cand vrei sa-l deblochezi intri din nou la Setari, Blocare si dai clik pe numele celui care l-ai blocat ( ai o optiune in fata numelui unde scrie Unblock si este deblocat). Pe perioada cat este profilul blocat nici tu nu poti vedea profilul persoanei blocate si viceversa.

| Elenutxz19999 explică (pentru PangeeaRogvaiv):

Stiu asta! nu intelegi cred la ce ma refer si dc contul meu e blocat 30 de zile? exista vreun motiv?

| Odetto83 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Dar cum pot sa ii steg blocarea adica sa ne putem vedea iar?

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Aaa, contul tau era blocat? pai asa zi...pai in cazul asta nu ai decat sa faci o sesizare la ei la Facebook ca sa ti-l deblocheze. Alta solutie mai buna nu prea este.

| Elenutxz19999 explică (pentru PangeeaRogvaiv):

Pai nu dar de ce? Exisata vreun motiv?

| Elenutxz19999 explică (pentru PangeeaRogvaiv):

Pai nu stiu cum, cand dau sa adaug un prieten imi zice ca il mai am blcoat pentru x zile si am dat citeste mai mult si am raspuns la 2 intrebari si ma intreba daca au fost utile si?/ si dupa aceea ce faci?

| PangeeaRogvaiv a răspuns (pentru Elenutxz19999):

Probabil ti-a raportat cineva contul la administratorii site-ului si ei ti l-au blocat. Acum fa si tu acelasi lucru, adreseaza-te lor pentru a-l debloca. Cine ti-a facut asta a vrut sa faca o gluma proasta, el considerand amuzanta treaba asta.

| Against a răspuns:

Daca ii blochezi contul, atunci nu vei mai vedea nimic din postarile acelei persoane si viceversa. Nu-ti va mai vedea profilul, nimic.

| Bozianu_Mary_1983 a răspuns:

Că-mi folosite contul meu

| Ionut_Kevin_1989 a răspuns:

Vreau sa nu mai existe contul asta armand albanezu

| Smecicas_Loredana_1996 a răspuns:

O persoana care ma deranjeaza, nu se intampla nimic