| badasssead a întrebat:

Poti ierta daca nu poti uita?

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Da,e posibil sa ierti fara sa uiti, dar cu conditia sa iubesti acea persoana.Si cu cat greseala iertata a fost mai grava, cu atat mai mare este si iubirea fata de acea persoana.

9 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Asta e si ideea, ieri pentru ca nu uiti iar daca uiti nu mai ai ce ierta adica nu este un lucru pe care sa-l ierti sau nu pur si simplu e atat de neimportant incat se uita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. mai degraba nu pot uita fara sa iert. imi este mult mai usor sa iert decat sa uit.

| Analytical a răspuns:

Nu. Intotdeauna am iertat usor, ca un copil, fara sa-mi dau seama ca nu a meritat persoana. Dar, nici eu nu-s mai buna. Uit repede, si as putea fi best friend again. Si tu ai fost iertat! happy

| gfghn a răspuns:

Da. Trebuie sa iertam daca vrem sa fim iertati, chiar daca nu putem uita. Durerea gindul si rana ramin in suflet si nu este greu sa uiti! Funda

| gfghn a răspuns:

"si este greu sa uiti"(greseala)

| EmoZack13 a răspuns:

Nu! trebuie sa te razbuni!, sa il/o distrugi sa fii mai bun/a ca ea, si sa dovestesti ca esti cine/cea ce vrei tu si numai tu! devil

| magicianul a răspuns:

Important e să nu uite ăla pe care l-ai iertat...

| AndraDaPretty a răspuns:

Eu am putut ierta. Nu am de ce sa nu iert. Aceea persoaan oricum a ramas un pic in inima sau mintea mea.

| andreea11062000 a răspuns:

Desigur!