| anonim_4396 a întrebat:

Daca partenerul/partenera ti-a facut un rau fara sa vrea il poti ierta, cat de repede poti uita?

15 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Depinde si de intensitatea iubirii pe care i-o porti si de asemenea si de forma ei. Mai ales daca nu a vrut ar trebui sa dai dovada de intelegere si intelepciune si sa-i indrepti greseala cu multa finete. Tu nu ai gresit niciodata fara sa vrei? In primul rand dragostea ta ar trebui sa fie una altruista, care se daruieste neincetat celuilalt. Iubirea adevarata "toate le spera, toate le iarta".

Răspuns utilizator avertizat
| Anca a răspuns:

Iert relativ repede. Am iertat toti oamenii care mi-au facut rau pana acum.
Dar nu l-am uitat pe nici unul pentru raul pe care mi l-a facut.
Si de fiecare data cand am ocazia, intorc raul!
Asta e...

As putea sa astept pedeaspsa de Sus pentru ei, dar n-am rabdare pana atunciwinking

| pisoias a răspuns:

Acel rau il vei purta in suflet mereu, niciodata nu vei putea uita.De iertat ierti cand iubesti persoana care ti-a gresit dar de uitat...

| clauss a răspuns:

Eu unul ii mai acord o sansa, asta sa vada ca nu sunt rau si ca o iubesc

| Kylexy a răspuns:

Tinand cont la cat de mult o iubesc o pot ierta usor dar ranile doar timpul le vindeca.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

L-am iertat, dar nu am uitat niciodata!´Raul´ facut m-a urmarit intotdeauna, ceea ce a dus oricum la deteriorarea relatiei! Ne-am despartit din cu totul alt motiv, insa eu stiu ca baza a fost tocmai acel ´rau´!
In fine, totul depinde de gravitatea acelui´ rau´!
Nu exista´ fara sa vrea´, inconstient ´ceva'´ a cauzat (raul) actiunea lui/ei.

| phantom1234 a răspuns:

Poti uita cat vrei tu de repede, depinde si daca il/o iubesti...sunt multe chestii intime sa le numesc care depind doar de cei 2 parteneri.gandeste-te bine ce pierzi si daca se merita totusi sa il pastrezi

| Contrast a răspuns:

Fii cuminte!
Il iert... dar il si uit! big grin

Ce rele sunt femeile, nu-i asa?
Pai, stii cum e?
Prima oara a gresit... a doua oara, s-a intamplat..., a treia oara, ce mai e? Iti spun eu: e intentionat!
Deci, ca sa nu mai fie "cui" sa gresesti... uit de tot! Uit de tine!

| DenisaMetal a răspuns:

Depinde cat de mult o/il iubesti, si de atractia dintre partenerii.

| sad4ever a răspuns:

Depinde cat de mult vrei asta si cat de mult tii la el/ea, daca il/o iubesti mult asta se uita indatasi in plus dupa o astfel de faza vine impacarea, e atat de frumoasa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"ti-a facut"fara sa vrea? Nu pot accepta asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te referi la casnicie nu? nu la ringul de box?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| Kid_4219 a răspuns:

Pai... iubirea adevarata trece peste orice, mai ales ca "fara sa vrea" nu vad de ce sa nu. Si... daca il/o iubesti cu adevarat, vei uita repede