| AlexDorinel a întrebat:

Poti numi golan un copil de 15 ani care iese in oras o data la 2/3 zile la ora 8, chiar si in conditiile astea cu covid?

5 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Nu,nu asta caracterizeaza un golan.Un golan face doar ce-l taie capu' si nu-l intereseaza de responsabilitati, cam cum eram si eu pe la 15 ani, sa iesi o data la 2/3 zile e normal, cel putin in cartile mele.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu. Cine ti-a spus asta, parintii?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde cine o face și de ce. Dacă vrei poți, dar nu are sens, cu covid sau nu.

| siriusblack98 a răspuns:

Daca tu la 3 zile la ora 8 cand iesi in civilizatie doar faci probleme altor persoane atunci da. In rest daca iti vezi de treaba, nu.

| DeyCj a răspuns:

Nu.Cine face asta înseamnă că nu a evoluat din eopca lui Ceauşescu, dar trebuie să aibă grijă ca la ora 22:30 să fie la domiciliu asta ca să nu-şi pună părinţii la plată de amenzi.