| mada54lol a întrebat:

Povestii de groazabig grin ...sau intamplarii infricosatoarelaughing

Răspuns Câştigător
| Hadley a răspuns:

Hei...uite aici cateva povesti de groaza:
e facea ca intr-o zi Mihai, un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare Mihai ramase singur acasa, intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul. Mihai raspunse.O voce ca de copil ii spuse'Buna,sunt Mary, sunt in fata mallului, hai sa ne jucam!'. Mihai inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera. Mihai raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna,sunt Mary, sunt in fata supermarketului, hai sa ne jucam. Mihai ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary.Ea zise'Buna,tot eu sunt,sunt in fata casei tale, hai sa ne jucam'. Mihai se uita in jur.Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba, acum e randul tau!'
Si nimeni nu l-a mai vazut pe Mihai vreodata.
n barbat ce locuia intr-o vila, intr-o seara, vede la poarta sa o femeie. Era draguta, imbracata intr-o rochie crem, frumoasa, iar lui i-a placut. A intrat in vorba cu ea, s-au inteles super bine, si au hotarat sa se mai intalneasca a doua zi, in acelasi loc, la aceeasi ora. S-au intalnit, au stat de vorba tot la poarta, pentru ca ea nu dorea sa fie vazuta in localuri publice, el a aflat totul despre ea, adresa, tot. La despartire, femeii ii da sangele pe nas, iar el scoate o batista si i-o da sa se sterga. Femeia pleaca cu batista, promitand ca va veni si in ziua urmatoare. Insa aceasta n-a mai aparut. El este foarte dezamagit, insa incerca sa uite... Dupa cateva luni, nemaiputand indura dorul, se hotaraste s-o caute. Ajunge la adresa data de ea si afla, uimit, ca frumoasa doamna cu care a conversat era maritata si MOARTA de opt ani. Nu-i vine a crede, si insista sa mearga la mormantul acestea, sa se convinga. Vaduvul este de acord, ba chiar sugereaza sa deshumeze corpul femeii, ca sa nu mai existe nici un dubiu.La cimitir ajung destul de tarziu si dezgroapa sicriul. Cand au deschis capacul, au vazut ca femeia era intoarsa cu capul in jos, imbracata cu aceeasi rochie crem cu care a vazut-o barbatul.dar.si cel mai sinistru tinea strans in mana batista plina de sange pe care acesta i-a dat-o.
Si mai multe gasesti aici
http://www.spectrulrealitatii.ro/povesti.php?page=1

2 răspunsuri:
| denisa778 a răspuns:

Uite une sper sa ati placa happy :ntr-o seara eu stateam plictisit cu inca 4 prietenii:
Dani,Robert, Craiu, Alexandrescu si eu.
Nu aveam ce sa facem si noi fiind interesati de chestiile paranormale am decis sa ne
interesam.Am intrebato pe mama si ea mi-a zis ca exista o casa ciudata chiar langa stejarul de la marginea strazii.
Nu neam speriat si plini de curaji am mers acolo.
Am ajuns nimic inspaimantator, eu si Dani am intrat primi.
Ajunsi acolo neam impartit eu si Dani am mers sus iar Robert Craiu si Alexandrescu
au mers sus.Eu si prietenul meu vedeam sub ochii nostri impietriti ca deodata,
o fata in rochie alba cu parul blond pana la calcaie a trecut dintr-o camera in alta.
Noi repede ne-am dus sa vedem ce se intampla dar cand am intrat in camera
fata disparuse si pe patul din acea camera a ramas un bilet pe care scria:
Plecati din casa aceasta daca mai stati mult veti fi la fel ca mine.
Eu si Dani am vrut sa fugim repede i-am luat si pe cei 3 colegi si ne indreptam spre usa
dar acolo o mana plina de sange a iesit din podea si din acea mana se spargeau vase
de sange.Am fugit pana la urma si am reusit sa iesim, de atunci in acea casa nimeni
nu a mai pasit, dar ciudat este ca in afara de Dani cei 3 colegi si prietenii ai mei
nu au mai luat legatura cu mine nici nu i-am mai vazut.
Sfarsit
Sper ca v-a placut. (asta ie povestea spusa de prietenului meu!