| SatinEffect a întrebat:

Prazul vi se pare mancare des saraci? Eu nu prea gasesc cand vreau si nu mi se pare asa ieftin. Ce inseamna mancare de saraci?

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu le mai faceți reclama agaricilor, ca nu își are rostul.
Vorbesc prost și fără rost de a dracu, fără sa vadă cât sunt de penibili.

| TheGentleman a răspuns:

Mâncarea de săraci a ajuns mâncare overrated și mâncarea de bogati a ajuns accesibilă

deci nu contează

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Serios? Asta va macina pe voi acum? Daca un lucru este considerat de saraci sau nu? Mancare de saraci inseamna ca esti limitat mintal, superficial, infatuat, etc. (nu tu specific ci persoanele care incadreaza lucrurile in astfel de categorii)
Sa nu imi spui ca ai vazut prostia aia de postare legata de sotia lui Buhnici?!

| SatinEffect explică (pentru anonim_4396):

Pai am vazut postarea si nu prea inteleg. La ce se refera prin mancare de saraci. Ca eu nici mamaliga nu o vad ca mancare de saraci, eu de cate ori am prieteni din alte tari in vizita si merg la restaurante cu specific romanesc sunt foarte incantati de orice chestie pana si de mamaliga