| anonim_4396 a întrebat:

Prietenii devin distanti si reci fata de mine atunci cand isi gasesc parteneri (stabili sau nu). Aproape ca ma fac sa simt prin atitudinea lor ca deranjez.
De exemplu
Daca vorbesc cu cineva care nu este intr-o relatie, vorbim liber, comunicam, dar cand aceea persoana intra intr-o relatie totul se schimba, se faca ca ploua ca ma ignora sau imi raspunde scurt.

Ce atitudine trebuie sa am in acest caz? Pentru ca ei fata de mine isi schimba atitudinea la 360 grade.
Daca devin rece ca ei vin si comenteaza "a, nu te bucuri de fericirea mea, esti invidioasa!"

Atitudinea lor ma dezgusta, pentru ca eu niciodata nu mi-as trata prietenii cu raceala, indiferenta, superioritate in cazul in care as avea pe cineva.

Prin atitudinea lor, ma fac sa ma tot inchid in mine sa ma tot distantez.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Asa este. Asta e viata. Nu degeaba exista "diplomatia".