| GabrielaCriss a întrebat:

De ce imi simt parinti ata de distanti si reci fata de mine?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Gabriela, cand avem o anumita varsta majoritatea credem ca parintii sunt distanti si ca nu ne inteleg. oare chiar e asa sau vrem sa credem ca ei sunt distanti? cel mai bine ar fi sa te deschizi fata de ei si sa ai un dialog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiinca asa sunt: exemplu aici:
http://www.tpu.ro/......ei-nu-tot/

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

Incearca sa stai mai aproape de ei si sa discuti des cu ei.

| JIGHIRUS a răspuns:

Cat de des discuti cu ei probleme personale? sau discutii diverse? pe facebook ai prieteni! este? de ce? raspunsul e simplu! tii legatura cu ei!

| Voinea_Diana_1990 a răspuns:

Stiu prin ce treci! parintii mei mereu ma ignora si sunt tipul acela de parinti foarte preocupati de locul de munca si spun mereu ca nu au timp pentru mine, imi ofera tot ce doresc ca parte materiala si ei cred ca sunt niste parinti buni si daca incerc sa discut cu ei spun ca alti copii ar vrea sa aiba ce am eu... Eram trista mereu la scoala trista si cand diriginta a observat asta si a discutat cu mama tot eu am fost certata... Deci parerea mea e ca nu poti sa schimbi nimic la ei!